Švédski vikingovia Amon Marth sa predstavia v máji v Košiciach!

V sobotu 3. května zakotví v Košicích vikingský drakkar, z nějž vystoupí pět zarostlých válečníků s kytarami, sekerami a dalšími válečnými nástroji, aby rozpoutali v místním klubu COLLOSSEUM pekelnou řež, proti které bude i Ragnarök procházkou růžovým sadem!

Zasvěcení již jistě vědí, že do Košic premiérově vtrhnou severští velikání AMON AMARTH. Tuhle partu metalových dřevorubců není potřeba nějak blíž představovat, těžko neslyšet o kapele, která se za dvacet let existence probila na špici v nejsilnější světové scéně, co se melodického death metalu týče. Švédsko sice zpustošili ve velkém stylu už na své první nahrávce Once Sent From The Golden Hall, ale trvalo několik dalších let, než dobyli území po celé Evropě. S dalšími alby Versus the World, Fate of Norns, With Oden on Our Side a Twillight of the Tunder God jejich popularita doslova explodovala a AMON AMARATH si získali nekonečné zástupy fanoušků po celém světě.

A není se čemu divit, každé další album překonávalo to předchozí, všechna doslova praskají ve švech mocnou vnitřní silou ukrytou pod typicky švédskými melodickými linkami. Přičtěte mistrné vypravěčství příběhů zasazených do přebohaté severské mytologie, vikingské mýty o Odinovi, Valhalle, pohanských předcích a udatnosti, to efektně zpracované do válečnických hymnů jako Death in Fire, Valhall Awaits nebo třeba The Pursuit of Vikings.. AMON AMARTH navíc nepotřebují žádné krkolomné postupy, jejich válečnické zkazky staví na nekomplikovaných strukturách, kde je důležitá hymničnost zpěvu a zapamatovatelná kostra písně, ovšem všechny do jedné mají drtivý drive jako vikingské lodě při nájezdu na pobřeží, atmosféru lítého boje proti přesile a neurvalý sound, přibližující barbarskou minulost severu Evropy.

Svůj post na majestátním ledovém trůnu melodického severu se AMON AMARTH zasloužili také velkou měrou neustálými koncertními výpravami; koncert téhle barbarské hordy je totiž pro fanouška nezapomenutelný zážitek, což mohou potvrdit všichni, kdo již byli někdy na živo svědky vikingského pustošení.  AMON AMARTH živě znamená mistrně zahrané songy a velmi sugestivní, prožitou atmosféru boje na podiu. Ale stejně tak AMON AMARTH znamená neumdlévající prací ve studiu, silnou základnu slovenských fans nová deska Deceiver of the Gods jistě těší od momentu, kdy titulní skladba vymrští do ovzduší oblak thrashem okořeněné agrese až po tesklivé pasáže epických Warriors of the North, které album uzavírají. Album opět nemá žádné slabé místo a kapela bombarduje posluchače notorickou elektrizující smrští. Přijďte se o současné formě největších válečníků současného severu přesvědčit na vlastní vikingské rohy!

Jako support se na koncertu objeví česká deathmetalová legenda HYPNOS a zástupci slovenské tvrdé scény v podobě kapely KILLCHAIN.

Akce se koná v sobotu 3.5. v košickém klubu Collosseum. Vstupenky kupujte již nyní přímo v klubu nebo v síti Ticketportal. Pro bližší informace navštivte webové stránky www.obscure.cz.

AMON AMARTH (swe)
Special guests: HYPNOS (cze), KILLCHAIN (svk)
3.5.2014, Košice – Collosseum

PLAKAT_Amon Amarth Kosice

Zdroj: Obscure Promotion