Švajčiarski rockeri Simia Sapiens sa vracajú na Slovensko.

Prvý raz zavítala na Slovensko veľmi zaujímavá formácia menom SIMIA SAPIENS v decembri 2017. Toto švajčiarske zoskupenie stihlo od svojej prvej návštevy Slovenska vypustiť na svet druhú štúdiovú dosku s názvom Embrace Finality. Svoj vynovený set už tento rok v septembri predstavili poslucháčom v Bratislave a Rožňave. Ale do našej krajiny sa kapela vráti opäť aj v novembri v rámci svojho európskeho turné. A podobne ako v septembri, aj v tento raz si tu urobia dve zastávky.

Výber z desiatich vydarených noviniek určite stoner/punkrockové trio skombinuje aj so staršími kúskami z prvotiny Wake Up Or Die. Ich šou by ste si určite nemali nechať ujsť. A na pódiá v dvojici klubov na Orave a Liptove nevystúpia sami.

Rovnako, ako tomu bolo pred dvoma rokmi, i teraz Simia Sapiens spoja svoje sily so slovenskou indie/artrockovou kapelou THE RISING SIGN. Toto kvarteto hudobníkov zabojuje 8. novembra v MMC o prvenstvo v súťaži Rocková Maturita a 15. novembra vydá u rakúskeho vydavateľstva Mai Lei Bel svoj druhý štúdiový album Fragments.

Koľko skladieb z horúcej novinky predstavia popri starších skladbách z debutu Moments Like This, sa už budete musieť prísť presvedčiť sami – či už v piatok 22. novembra 2019 do  Hostinca u Kováča v Dolnom Kubíne, alebo v sobotu 23. novembra 2019 do hudobného pubu Kolotočovo v Liptovskom Mikuláši.

YT Simia Sapiens – Where’s the Empathy?: https://www.youtube.com/watch?v=ZMZn4NeFBkY
YT The Rising Sign – End Of Line: https://www.youtube.com/watch?v=ZGtybaYfv3Y

FB event Dolný Kubín: https://www.facebook.com/events/458346948229271/
FB event Liptovský Mikuláš: https://www.facebook.com/events/717129705394535/
FB Simia Sapiens: https://www.facebook.com/simiasapiensband/
FB The Rising SIgn: https://www.facebook.com/therisingsign/

Zdroj: TS