Sunshine Coast Oriana Choir: Unikátny zážitok z Austrálie!

Spevácky zbor Sunshine Coast Oriana Choir z Austrálie predstaví svoj repertoár skladieb od klasickej po modernú hudbu a world music v hlohoveckom Empírovom divadle.

Zbor bol založený v roku 2005 v prekrásnom regióne Sunshine Coast v štáte Queensland a môže sa pochváliť päťnásobným víťazstvom titulu Grand Champion Choir v súťaži Eisteddfod. Pod taktovkou dirigentky Sarah Milliken je na svojom druhom medzinárodnom turné, tentoraz po strednej Európe, s vystúpeniami na miestach ako katedrála sv. Matúša v Budapešti, Salzburgský dom v Salzburgu a pražskom Hlahole.

Na Slovensku sa v Empírovom divadle predstaví už v nedeľu, 25. septembra so začiatkom o 16:00. Cena vstupeniek je 5 eur.

Podrobnosti o koncerte nájdete aj na adrese: https://www.facebook.com/events/1091225527580360/

Podujatie je prvým z cyklu komorných koncertov B-dur, ktorý je zameraný predovšetkým na hudbu 20 a 21. storočia, ale nebudú chýbať ani skladby z obdobia baroka a romantizmu. Tie na jeseň odprezentuje okrem zahraničného hosťa Sunshine Coast Oriana Choir aj niekoľko renomovaných slovenských súborov a interpretov ako Suchoňovo kvinteto a Matej Arendárik, Zuzana Grejtáková, Boris Lenko či Milan Paľa a Ladislav Fančovič.

Podujatie organizuje Mestské kultúrne centrum Hlohovec. Cyklus B-dur je realizovaný vďaka finančnej podpore Hudobného fondu.

b-dur_prvy-koncert_plagat

Zdroj: B-dur