Sunlips pomohli s klipom študenti filmovej školy.

Náhodné stretnutie speváčky Sunlips Viky s jej bratancom Jakubom v trolejbuse položilo základ myšlienky, ktorá sa skončila klipom k skladbe Iba dav. Študent Súkromnej strednej filmovej školy v Košiciach medzi rečou spomenul, že má pripraviť záverečnú ročníkovú prácu a kapele ponúkol, že im so spolužiakmi natočia video.

Slovo dalo slovo a Sunlips poprosili fanúšikov na svojom facebookovom profile, aby im pomohli s výberom skladby. Ich voľba padla na pieseň Iba dav. „Myšlienka spolupracovať s chlapcami z filmovej školy ma nadchla hneď od začiatku. Celé natáčanie sme si naozaj užili, preto mi na neho ostali iba tie najpríjemnejšie spomienky. Skôr ako sme však začali pracovať, posadili sme sa ku grilu, ugrilovali si nejaké dobroty a zapili to pivom. Priznám sa, v záhrade bolo až príliš dobre na to, aby sme mysleli na prácu, ale nakoniec sme sa predsa len postavili pred kamery,“ začala s úsmevom opisovať scenár natáčania Viky.

Ako miesto, kde sa klip natáčal, vybral Jakub domovú novostavbu pri Prešove. Viky v tejto súvislosti priznala, že zo začiatku nemala pocit, ktorý by mal evokovať natáčanie klipu k rockovej skladbe, lebo v tichej rodinnej lokalite vládol absolútny pokoj, ale postupne sa akcia rozbehla na plné obrátky. Na pľaci strávili Sunlips jeden deň. Scenár si vzali na starosť Viky s Jakubom, pričom sa pohrali s farebnou symbolikou a pointu skladby vyjadrili kontrastom čierno-bieleho oblečenia. „Skladba je o dvojfarebnom videní sveta, o protikladoch vo vzťahu… Napriek tomu, že text je melancholický, do piesne sme vložili obrovskú hudobnú energiu,“ zdôraznila Viky.

S atmosférou počas natáčania pomohlo kapele aj počasie, pretože v priebehu jedného dňa ukázalo viacero svojich tvárí. „Kým my sme pracovali v interiéri, vonku sa stihlo vystriedať slnko, dážď a dokonca aj hrmelo. Na toto divadlo sme sa, samozrejme, pozerali iba z okna, ale pomohlo nám to znásobiť emócie, ktoré sme chceli vyjadriť,“ dodal Viky.

Dodáme, že  o profesionálny strih klipu sa postaral Peter „Peo“ Sihelský z www.peophotography.sk.

Zdroj: GRAND STUDIO, s.r.o.