Summerbeach Rudava tento rok nebude!

Najväčší záhorácky festival Summerbeach Rudava si minimálne na jeden rok dáva pauzu. Organizátori tohto hudobno-športového festivalu presláveného svojim originálnym spojením dobrej hudby s letnými športmi sa definitívne rozhodli dať v tomto roku nečakanú prestávku, prvýkrát po 15-tich rokoch svojej histórie.

Najúspešnejším ročníkom bola Rudava 2007, kedy toto podujatie navštívilo priemerne 7 tisíc ľudí denne, z toho tisíc športovcov. Po tomto ročníku postihli festival štyri, za sebou upršané ročníky, ktoré toto podujatie položili definitívne na kolená. „Od roku 2008 sme festival držali na nohách hlavne vďaka súkromným financiám od manažmentu festivalu, ktoré sme festivalu požičali“, hovorí Pavol Matok, spoluzakladateľ a generálny manažér festivalu. Festival si podľa vyjadrenia manažmentu od roku 2008 prenášal veľké dlhy každým rokom. „Dali sme do toho všetko, svoj čas, nešetrili sme na kapelách, lístky sme nepredražovali, skúšali sme až do začiatku marca získať nového investora alebo sponzora“, dodáva Pavol Matok.

Rudava END

Letný festival Summerbeach Rudava, na ktorom vystúpila skoro kompletná špička slovenskej a českej hudobnej scény, zašportovali si tisíce športovcom na otvorených festivalových turnajoch v plážovom volejbale, futbale či vodnom póle, si získal srdcia mnohých návštevníkov o čom svedčí aj 8-tisícová fanúšikovská základňa na sociálnej sieti Facebook. V prípade, že sa organizátorom podarí v tomto roku získať nového mecenáša festivalu, či už z komerčnej alebo súkromnej sféry, festival neskončí svoju históriu a v roku 2013 sa uskutoční pravdepodobne v pôvodnom termíne, v druhej polovici júla. Nám už len zostáva veriť, že toto originálne podujatie, známe aj v zahraničí a to najmä v susedných Čechách, v minulosti s visačkou „najväčší letný festival v strednej Európe v kategórii sport&music“, nájde tu správnu silu a v roku 2013 si spoločne na Rudave zaskáčame či už pod hudobnými pódiami alebo na rudavských športoviskách.

Zdroj: Summerbeach Rudava
Publikoval: Redakcia GREGI.NET