Strojovna COMBICHRIST z vás vymlátí duši

COMBICHRIST patří mezi nejpopulárnější industriální kapely, co využívají tvrdé kytary. Norsko-americký pilíř žánru na vás s německými MEGAHERZ v září vlítne ve Futuru.

Když se po více než deseti letech COMBICHRIST začali zapojením kytar odvracet od dusavého aggrotech soundu k tomu metalovému, spousta fans to nepřekousla. Bylo za tím předskakování Rammstein v Evropě i Americe, bylo na vině LaPleguovo skládání hudby pro gamesu Devil May Cry (viz šestá deska „No Redemption“)? Anebo se znenadání namísto vypouštění vnitřních démonů chtěl zalíbit všem? A koho to vlastně zajímá.

LaPlegua ve svém tvrdém a agresivním tanečním zvuku, kde spojuje elektronickou hudbu, industrial, techno a metal, furt udržeje agresi a zlobu, aby vám jeho muzika namlátila a pocuchavala nervy. A taky vás řádně rozhýbala. A toho se LaPlegua s COMBICHRIST stále drží, takže i jeho nový materiál – EP „Heads Off“ – vám při správné hlasitosti způsobí pořádný otřes a pražské Futurum zažije test dunivým zvukem.

A ten vytvoří i němečtí MEGAHERZ, kteří jako spoluzakladatelé Neue Deutsche Härte, tedy industriálně laděného alternative metalu s německými texty, jaké znáte třeba od Rammstein nebo Oomph!, jsou z jeho nejznámnějších reprezentantů.

MEGAHERZ za svých 30 let nahráli 11 alb, z nichž to poslední je „In Teufels Namen“, kde opět naleznete výrazný groove a houpavé riffy s klávesovými podkresy a elektronickými vlivy, které často doplňují epochální refrény a texty, v nichž se neúprosně nastavuje zrcadlo společnosti, ale odvažuje se čelit i vlastním pocitům. „In Teufels Namen“ i po 30 letech existence představuje zaťatou pěst, která dává jasně najevo, že MEGAHERZ jsou stále plni odhodlání a při síle.

Nejlevnější vstupenky na Obscure.cz, předprodej ale běží i v sítích GoOut a Ticketmaster.

COMBICHRIST, MEGAHERZ
24.9. 2023 – Praha, Futurum
FB event: https://fb.me/e/4xJroHtSU
e-TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/583

Zdroj: Obscure Promotion