Sťahuj unikátnu hudobnú kompiláciu: Takto znie Red Bull Music Academy Bass Camp Prague!

Keď sa naši mladí najtalentovanejší hudobníci spoja, na pár dní sa zatvoria do štúdia a spolupracujú, vznikajú zaujímavé diela. Mená ako Rezeň (Walter Schnitzelsson), Katarzia či Petijee majú nové tracky a delia sa o ne so svetom.

Red Bull Music Academy vo februári tohto roku opäť hostila projekt Bass Camp aj v našich končinách, tentokrát v Prahe. Ako to celé počas RBMA Bass Campu v pražskej Elektre prebiehalo je zachytené v tomto videu:

Vybraných pätnásť mladých talentov z Česka a Slovenska ochutnalo inšpiratívnu atmosféru hudobných workshopov a prednášok od zahraničných aj domácich hostí. Tri dni spoločne strávené v štúdiách ponúkli široko-spektrálnym umelcom priestor na nevšednú kolaboráciu, ktorej výsledkom je lukratívna hudobná kompilácia, ktorá je práve dostupná na sťahovanie a počúvanie: https://win.gs/1g29BCT

Z československej scény vytasili svoje hudobné zbrane v nahrávke Peter Kudlička aka EGA, modulárny objaviteľ, producent elektronickej hudby a digitálny umelec, Esli, gospelová speváčka, ktorá sa cez jazz dostala až k hip-hopu, Esso, beatboxer a hudobný producent, ktorý rád experimentuje s rytmikou, syntetickými zvukmi a je súčasťou skupiny Strike Force 1. GLGN je producent Bass Music, selektor a stvoriteľ slovenského vydavateľstva GERGAZ, Milan Macko aka Grizzly, mladý producent, ktorý spolu s Majslefom dokončuje prvý album Eden, Katarína Kubošiová aka Katarzia, autorka skladieb a textov, ktoré spieva a hrá na gitaru, úspešne zastupuje girl folk rap po slovensky. Kenny Rough, hudobný producent, ktorý sa venuje zvukovému masteringu, DJingu a pôsobí tiež ako koncertný DJ a saxofonista Paulieho Garanda, Erik Osvald aka Keosz sa okrem elektronickej hudby venuje aj filmovej a hernej hudbe. Ďalej Petijee, beat-maker, ktorého tvorivé počiny vychádzajú na labeloch Humble Grooves aj ajlávmjuzik, Rezeň  známy tiež ako Walter Schnitzelsson, ktorého meno už je na slovenskej scéne zvučné. Petr Adamec aka Subject Lost je hudobný producent a grafik, ktorého zvuk ovplyvňuje dubstep, elektronika a severský post-rock zachytený na druhom albume Expo Nova, Tante Elze je sólový projekt Veroniky Seppovej, Troniq je projekt českého producenta Martina Kušku, ktorý vo svojom EP Helpless Fools kladie dôraz na melancholické a snové pasáže s pohľadom do detských čias, Whithe vystupuje ako producent atmosferickej hudby a future garage a  DJ WZ sa venuje bass music a technu, je spoluzakladateľ Synthdrome, AVB crews a tiež pôsobí pod pražskou partou Poison Apple.

image1

Red Bull Music Academy je globálny projekt odhodlaný podporovať hudobnú kreativitu a inovácie po celom svete. Prvýkrát sa uskutočnil v Berlíne a odvtedy svoje špičkové nahrávacie štúdia zakotvil v nejednom veľkomeste.  16. ročník bude hostiť magický Paríž, kde sa na vymakanom workshope stretnú talenty z celého sveta. Toto sú očakávané mená účastníkov, ktorí budú na jeseň uctievať a oslavovať hudbu na Red Bull Music Academy Paris: Jade Statues // Niels Broos // Luisa Puterman // Lamusa // Malard // Tide Jewel // Borchi // Sevdaliza // Taskforce // Keight // Lemonick // Kasper Marott // Hiele // k2k // noahs heark // Suicideyear // Yung Veerp // HomeSick // DESAMPA // Sobrenadar // Astrolith // Corey K // Furtherset // Cosmo // Chloe Martini // Julian Mayorga // Crystal / Sparrows // Dub I Prosto Derevo // ArtSaves // DXHeaven // White Sample // Emma-Jean Thackray // Your Friend // Gareth Anton Averill // Dani Shivers // Thingamajicks // Wheez-ie // Silkersoft // Shake It Maschine // iskeletor // KUČKA // Partre // The Sine Painter // Drippin // John Pope // Miso // Mulherin // Ghost Wavvves // Sebastiano Zanasi // Auður // Lunate // Érica Alves // River Tiber // Lil Jabba // Hyroglifics // Pan Daijing // FRKTL // Lontalius // Toxe // OK Lou // Sapphire Slows.

Viac o každom z vybraných umelcov na https://www.redbullmusicacademy.com/.
Informácie o Red Bull Music Academy na www.redbull.sk/rbma.
Ako vyzeral Red Bull Music Academy Bass Camp v Prahe v reporte na https://win.gs/1LziSMr.

Zdroj: Red Bull SK