SPSF and Gergaz Netlabel present iTAL tEK (Planet Mu, UK).

Spolupráca medzi SPSF a Gergaz Netlabelom už funguje dlho a bola vždy plodná na klubové noci plné aktuálnej kvalitnej a neopočúvanej tanečnej hudby. Spoločná láska k elektronickej tvorbe a chuť prezentovať ju slovenskému publiku medzi dvoma kolektívami vytvorila za roky pôsobenia silné puto. O to viac sa teraz tešíme, že len krátko po oslávení tretích narodenín Gergazu, vás môžeme pozvať na našu prvú oficiálnu spoločnú párty.

Našim vzácnym zahraničným hosťom nebude nik iný ako producent a Dj z UK, ITAL TEK! Ten do bunrku prinesie asi ten najfuturistickejší tanečný hybrid aký môžete v klube počuť. V Subclube si zahrá len deň pred tým, ako vystúpi na oficiálnej českej Outlook Festival Warm up Party. Ital tekovi, v civile Alanovi Mysonovi, sa od roku 2006 darí vydávať releasy so zárukou kvality a progresívnosti. Pozornosť na seba upútal najneskôr vo chvíli, keď vyšli jeho dosky na rešpektovanom labeli Planet Mu. Alanov zvuk počas posledných šiestich rokov neustále prechádzal inováciami. Od počiatočného neobrúseného polámaného hardcoru, cez ten najtemnejší dubstep, až po jeho súčasný štýl, ktorý sám trefne nazval space bass. Ten sa zrodil z kolízie surového lo-fi zvuku footworku a melodického a do detailu vyšperkovaného UK soundu. Prostá tanečnosť chicagskeho ghetto beatu vytvára spolu s krásnymi melodickými, niekedy až oldschoolovými synťákmi nečakanú symbiózu, ktorá znie naozaj vesmírne. V ital tekovom livesete sa teda pripravte na pestré, morfujúce a šialené rýchle perkusie a krásne, snové melódie rozliehajúce sa v priestore.

Ako druhý pozvaný live performer večera sa zo samplami pohrá Foolk. Prostredníctvom tlačidiel na jeho Monome nám predvedie naživo jeho originálnu a experimentálnu produkciu. Jeho sety pohybujúce sa hore-dole okolo hip-hopového tempa sa pritom vďaka širokým hudobným vplyvom nikdy nedajú len tak jednoducho žánrovo zaškatuľkovať.

Za Gergaz Netlabel zaznejú hneď tri sety. Prvý Dj set bude v podaní TGO, ktorí ním už na poslednej SPSF výborne supportovali Clubroota. Pre tých, čo budú 27. apríla v Prahe, GLGN a Jimmy Pé vystupujú ako predskokani Daedalusa v Meetfactory. Z Gergazu okrem sa okrem toho vystriedajú za gramcami aj Jablkonosic a YI.

O pútavé vizualizácie sa postará Vj Stix.
Tešíme sa na vás!

https://www.facebook.com/events/132765920187928/

1105italTek

Zdroj: Subclub
Publikoval: Redakcia GREGI-NET