SPOJENIE NEW WAVE & CLASSIC WAVE V SLOVENSKOM RAPE! DOKKEYTINO OHLASUJE TRACKOM „KATAKOMBY“ NA FEATE SO SEPAROM PREDPREDAJ NOVÉHO EP!

MENO DOKKEYTINO REPREZENTUJE NOVÚ VLNU MLADEJ GENERÁCIE NA HIP-HOPOVEJ SCÉNE, KTORÚ PODPORIL NOVÝ SLOVENSKÝ LABEL ZRAZOO RECORDS. JEHO OSOBITÝ RAPOVÝ PREJAV PODPORUJÚ TIE NAJVÄČŠIE MENÁ A SO SKLADBOU „KATAKOMBY“ SPUSTIL SVOJ PIATY HUDOBNÝ PROJEKT!

Vlastným menom Ivan Oravec alebo umelecky – DOKKEYTINO, tak ho poznala najmä mladšia generácia, no za posledný rok sa dostáva viac do popredia nielen ako jeden kvalitný hudobný producent, ale aj ako interpret. Jeho tvorbu a výnimočný prejav podporil aj nový slovenský hudobný label ZRAZOO RECORDS na čele s dlhoročným, skúseným manažérom známych tvárí a hudobných projektov – Dalibor Frankovič.

 „Keď sa nato pozriem spätne, som už na scéne skoro 20 rokov a som jeden z mála, ktorý pracoval pre hudobnú stanicu MTV v Prahe, no a popri tom som sa venoval organizovaniu koncertov, nielen pre naše A-čkové mená, ale aj tie zahraničné. Pracoval som s menami ako Busta Rhymes, Ice Cube, Method Man…a mnoho ďalších zvučných interpretov. Síce som si dal na chvíľu pauzu od hudby, no po dlhšom zvážení a vzniknutej situácií, ktorá veľmi kultúre nepomáha na Slovensku, som si povedal, že chcem dať priestor umelcom, ktorí chcú tvoriť a nemajú nato buď podmienky alebo  priestor. Preto som vybudoval skúsený a kvalitný tím ľudí, ktorí majú už za sebou prácu v kultúre. Som nesmierne rád, že ako prvého v labely môžeme predstaviť reprezentanta new wave  – Dokkeytina“, hovorí Director ZRAZOO RECORDS  – Dalibor Frankovič.

DOKKEYTINO je tak prvým zverejneným interpretom v novom labely Zrazoo Records, kde okrem samotnej skladby spustil aj predpredaj nového EP – Neslovo, na ktorom je 7 trackov, kde hosťujú okrem Separa aj mená ako Luca Brassi10x, Nik Tendo či poľský raper Žabson. Nová skladba „KATAKOMBY“ vznikla produkčne celá pod DOKKEYTINOM, réžiu vizuálu si vzal na starosti skúsený a jeden z najlepších režisérov Michal „ROMEO“ Dvořák, na kamere Minco Szalay, postprodukcia Zdeněk Dostál.

 „Je to úvodný klip ku jeho EP a som rád, že si vybrali práve mňa a môj tím na jeho prvý taký vážnejší videoklip. Moja práca nie sú len dokumentárne filmy či citlivé emocionálne klipy, neprispôsobujem sa aktuálnemu režisérskemu štýlu, ale hlavne navnímam interpreta a jeho skladbu, a podľa toho zostavím jednotlivé obrazy. Toto je taký výrazný, výtvarný vizuál a chceli sme jeho hlavne viac ukázať v detailoch“, opisuje režisér. Samotný DOKKEYTINO sa netají tým, že jeho prejav či už v linkách, beatoch a celkovo hudobnej produkcii je úplné iný ako sme na Slovensku zvyknutí. Novým EP chce tak ukázať trocha iný pohľad na hudbu celkovo a vymaniť ľudí zo stereotypu, že hip – hop je nielen jeden štýl, ale že sa v tomto žánri dá hrať s lyrikou aj úplne iným spôsobom.

 „Viem a uvedomujem si, že sa líšim od klasických raperov a stretávam sa s nepochopením. Podstatné je, že každá tvorba si nájde svojho fanúšika. Môj hlas je môj hudobný nástroj a snažím sa s ním aj tak pracovať“, uzatvára DOKKEYTINO.

https://www.youtube.com/watch?v=U5XRQ37LA8c
https://shop.rukahore.sk/dokkeytino/cd-neslovo
https://www.instagram.com/zrazoo/
https://www.instagram.com/dokkeytino/
https://www.instagram.com/separ__dms/
https://www.facebook.com/dokkeytino
https://www.facebook.com/separ.dms
www.dokkeytino.com

ZDROJ: Igeross
Zdroj: PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ/RUKA HORE & ZRAZOO RECORDS
Foto: CAUSABAU