Spevákovi a hudobníkovi Matt Rainovi vychádza singel s názvom „Where“ (EN), „Kam“ (SK).

Singel „WHERE“ je po pár rokoch predzvesťou čerstvého materiálu a prísľubom novej sólovej tvorby z dielne Matt Raina (Ravenclaw, Matt Rain), muzikálovo folkového projektu dvorného speváka a kapelníka Matteya z Ravenclaw.

Singel vychádza v podobe fyzického releasu ako aj v digitálnej forme. Na singly sú tri verzie skladby a to v anglickom, slovenskom jazyku a inštrumentálna verzia. Ku singlu je vytvorený aj videoklip, ktorého tvorby sa zhostil známy umelec Virgis Malčius z Litvy.

Singel je venovaný spomienke „In memory of Peter Maria Valiska“, otcovi súrodencov Mateja, Juraja a Tonky z Ravenclaw, ktorý je aj autorom textu piesne. O skomponovanie a nahranie hudby sa postaral Matt Rain.

Matt Rain momentálne pracuje na ďalších piesňach a dáva dokopy koncertný live program s kapelou, pod hlavičkou  „Matt Rain and the Quarters“.

Čo sa týka Ravenclaw, tí sa tento rok zatvorili do štúdia a plánujú vydať nový materiál a teda chystajú sa odohrať len zopár väčších koncertov, najbližšia možnosť vidieť Ravenclaw naživo bude 23.8.2019 na Bardrock festivale na hlavnom námesti v Bardejove o 21:30.

oficiálna webstránka: https://matt-rain.com/
facebook: https://www.facebook.com/mattrainsmusic/

Zdroj: TS