Spevák Dan Bárta fotil na Slovensku, Klimo ho zahrabal bagrom do piesku!

Český spevák Dan Bárta sa nechal zahrabať do piesku! Charizmatického Dana aj so skupinou Illustratosphere zahrabal bagrom sám majster fotografie Jakub Klimo. Ten si na fotenie vybral piesočnatý povrch vojenského priestoru na Záhorí. Na výsledky fotografovania sa môžte tešiť na novom albume, ktorý by mal vyjsť na jeseň.

Dan Bárta aj so skupinou Illustratosphere sa ocitol po plecia v piesku! Kvôli fotografiám k novému albumu sa podujal na  náročné fotenie so špičkovým fotografom Jakubom Klimom na Slovensku.

20130805_300

„Nemôžem povedať, že by som nemohol zaspať od radosti, že sa budem fotiť. Mieril na mňa fotoaparát a ja som sa tváril krajší ako som, chytrejší ako som, mladší ako som. Ja mám rád, keď je fotograf neviditeľný a ja si robím čo chcem. Je ale fajn, že občas nazbieram odvahu k tomu, aby som dal možnosť ľuďom vidieť ma, aký nie som – čiže krásny, inteligentný a mladý.“ Vtipkoval spevák Dan Bárta.

Fotografovanie zvládli Dan Bárta aj celá skupina za jeden deň. Hudobníkov priamo v piesočnatých dunách upravili vizážistky a stylisti. Fotograf Jakub Klimo si na fotenie vybral piesočný povrch vojenského priestoru na Záhorí.

20130805_162

„Len sme sa o tom po prvý raz rozprávali a hneď som si to celé v hlave predstavil, také prepojenie civilizácia, púšť, prach… Zrazu som ich videl všetkých v oblekoch a zahrabaných v piesku. Fotili sme aj s takými vymakanými púštnymi okuliarmi…“ Nadšene opisuje Jakub Klimo.

Kvôli foteniu museli dokonca bagrom vykopať jamy, do ktorých potom hudobníkov umiestnili. Obsluhovanie stroja si zobral na starosť priamo majster fotografie Jakub Klimo.

20130805_276

„Mňa fascinuje mechanika a stroje, či sú to bágre, či sú to smetiarske autá, či sú to sústruhy alebo veci okolo pary z roku 1900. Strašne ma to priťahuje, čiže obsluhovať bager je pre mňa prirodzené.“ Priznal sa so smiechom Jakub Klimo.

Fotenie si okrem Dana Bártu užili aj ostatní členovia skupiny Illustratosphere: Filip Jelínek – klávesy, trombón, perkusie, Robert Balzar – kontrabas, basa, Míra Chyška – gitara a Jiří Slavíček – bicie. A to všetko kvôli novému albumu, ktorý by mal vyjsť na jeseň.

20130805_291

„Máme už dokončené tri nové veci. Skladby „Languages“, „Pruhy“ a pesničku, ktorá sa volá „Romantik Lyrik“. Niektoré veci ešte treba doladiť, aranžmány, muziku a technické detaily.“ Vysvetľuje Dan Bárta.

Famózny hudobník chystá k albumu aj veľkolepé turné. Fanúšikovia sa môžu tešiť na takmer 50 koncertov po Českej a Slovenskej republike.

Zdroj: Propaganda House s.r.o.
Foto: Réne Miko