Spevácko-kabaretné trio Traja z Raja predstavuje novinku „Kloktadlo“, ktorou vtipne reaguje na súčasnú situáciu!

„Sme len herci, nie proroci, ale komu niet rady, tomu niet pomoci“ – tvrdí trio Traja z raja v najnovšom songu „Kloktadlo“. Vtipný text a veselý videoklip sú reakciou na aktuálnu situáciu, ktorú Peter „Gedi“ Gedeon, Ľubomír Juhás, Štefan Pálfi spracovali s humorom a nadsázkou. V klipe si zahrali Mikuláš, čert aj antigénová tyč. Vypočujte si ako vidia dnešný svet východoslovenský kabaretieri Traja z raja!

Na svete je nová politická satira. Traja z raja predstavujú pieseň „Kloktadlo“. Na hudbe a texte k novej skladbe sa podieľali všetci traja členovia kapely.

Naše nové „Koktadlo“ je výsledkom kolektívnej spolupráce. Každý, kto si naše „Kloktadlo“ vypočuje, usúdi, že ho logicky nemožno datovať do minulosti, takže táto pieseň vznikla doslova aktuálne a cez internet „distančne“. Fungujeme v umeleckej branži, takže sa nás táto situácia bytostne dotýka,“ konštatuje Peter „Gedi Gedeon.

K novinke vznikol aj veselý klip za pomoci kamarátov, ktorí priniesli rekvizity a asistovali pri nakrúcaní. Účinkuje v ňom Mikuláš, čert aj antigénová tyč.

„V duchu nadsázky sme si povedali, že chceme zaujať stanovisko, tak, ako je nám umelcom vlastné, teda humorom. Presne tak aj klip vyzerá, jednoducho sme nakrútili všetko, čo nám napadlo, celé to teda plynulo v našej réžii.  Síce chápeme vážnosť situácie, ale práve vážne situácie si pýtajú možno ešte viac, ako inokedy, nadhľad. Samozrejme, že za finálnym vyhlásením: Sme len herci ,nie proroci, ale komu niet rady, tomu niet pomoci si absolútne stojíme. Nie všetko je potrebné ľuďom dovysvetľovať…“ hovorí Peter „Gedi Gedeon.

Traja z raja fungujú od študentských čias od roku 2013 a prinášajú na náš trh rokmi overené diela Františka Kryštofa Veselého, Jozefa Kuchára či Karola Duchoňa, doplnené vlastnou tvorbou.

„Už počas štúdia herectva na štátnom konzervatóriu v Košiciach sme sa zamýšľali nad tým, ako si sami vytvoríme príležitosti. Tak sme založili herecko-spevácke teleso Traja z Raja, ktorým by sme kabaretnou formou vyjadrili všetky témy, ktoré sa ľudí dotýkajú. Láska, spoločenská situácia. Kabaret ako žáner mal na Slovensku silnú tradíciu a preto chceme nadviazať na F. K. Veselého či Lasicu a Satinského. Máme za sebou československé turné s Anderom z Košíc, rôzne mestské či obecné slávnosti, vianočné trhy či firemné akcie. Nebyť corony, naše „Kloktadlo“ by malo premiéru určite niekde na námestí. Autorsky sa na našej tvorbe podieľame najmä my sami, no je pravdou, že sme otvorení, a spolupracujeme aj s inými umelcami,“ uzatvára Ľubomír Juhás.

Kapela Traja z raja má na konte album „Z rovnakého kraja, sme vaši traja z raja“. Členovia tria Peter „Gedi Gedeon, Ľubomír Juhás, Štefan Pálfi sa už tešia, kedy vyrazia za fanúšikmi a budú si môcť zahrať na koncerte. Link na klip „Kloktadlo“

Všetky informácie nájdete na:
http://www.trajazraja.sk/
https://www.facebook.com/TrajazRaja
https://www.instagram.com/trajazraja/
https://www.youtube.com/channel/UCQzBF8EUUhWhqw9Npnx5GxA

Zdroj: NK Factory