Spevácka diva Vula Malinga na Winter JazzFest Trnava 2022

V posledný februárový piatok bude v KC Malý Berlín veselo. Po dvoch rokoch Winter JazzFest Trnava opäť ponúkne návštevníkom “živé” vystúpenia domácich aj zahraničných umelcov.

Tohtoročný festival otvorí projekt hudobníčky a skladateľky Sisy Michalidesovej s názvom “Chloe”. Originálne kompozície rovnomenného albumu sú jednak inšpirované postavou Chloe z divadelnej hry „Silent rhapsody“, ktorá vznikla na námet autorkinej knihy „Sisa a Sivý holub“ a súčasne zrkadlia mystický svet magických historiek o strašidelných bytostiach a čarodejniciach, ktoré Sise priniesol jej synovec z Mexika. Na WJFT budú Sisu doprevádzať pôvodní interpreti, ktorí album nahrávali. Je to medzinárodná zostava muzikantskej elity – poľský klavirista Piotr Wyleżoł, maďarský trubkár Kornél Fekete Kovács, česko-slovenská rytmická dvojka Tomáš „GaštanBaroš a Marián Ševčík a klávesák Peter Preložník.

Po úspešnom vystúpení na Trnavskom Jazzyku sa aj na WJFT 2022 predstaví trnavskému publiku multi-žánrový projekt trojice muzikantov a producentov Triple Jump. Popredný predstaviteľ súčasnej hudobnej scény, gitarista a skladateľ Michal Bugala tvorí trio s fenomenálnymi mladými hudobníkmi, ktorými sú bubeník a raper David Hodek a basgitarista, klávesista a spevák Richard Csino. Triple Jump reflektuje jedinečný pohľad na tvorbu 21. storočia a koncentruje sa na fúziu viacerých hudobných žánrov.

Ich špeciálnym hosťom pre tento večer bude anglická speváčka amerického pôvodu, spevácka diva Vula Malinga. Na svojom konte má spolupráce s rôznymi významnými britskými, aj americkými interpretmi ako napr. Quincy Jones, funková legenda Incognito, skupina Basement Jaxx, Lalah Hathaway, Dizzee Rascal, Robert Glasper, Paul Weller, Trevor Nelson a mnoho ďalších. Vula prijala pozvanie na festival a sledovať jej interakciu s triom Triple Jump bude nepochybne nezabudnuteľným hudobným zážitkom.           

Winter JazzFest Trnava je realizovaný s finančnou podporou Mesta Trnava a Trnavského samosprávneho kraja

Program:
SISA MICHALIDESOVÁ “CHLOE”
MICHAL BUGALA TRIPLE JUMP & VULA MALINGA (UK)

Vstupné:
Predpredaj: 15,-
Na mieste: € 19,-

Predpredaj vstupeniek: https://www.ticketportal.sk/event/WINTER-JAZZ-FEST-TRNAVA-2022 a predajné miesta Ticketportal

 Na základe protipandemických opatrení bude podujatie prebiehať v režime OP (osoba očkovaná alebo tá, ktorá prekonala ochorenie COVID-19) pre max. 100 divákov.

 

Zdroj: TS