Special Place_FM: Slovenské stálice Soundphreakers!

Dvojčlenná formácia Soundphreakers vzniká v období, keď začína na Slovensko prenikať nový hudobný smer zlomených beatov z Anglicka. Vo svojich prvopočiatkoch sa producenti Nois a Neon venujú skôr iným žánrom elektronickej hudby, ale silný vplyv junglu a drum & bassu ich zaujal natoľko, že už ich prvý album Just Meat z roku 1998 obsahoval prvé junglové skladby.

V tomto období prenikajú zlomené beaty aj do slovenských rádií a klubov, kde sa pomaly ale isto začína hrávať aj slovenská produkcia. Netrvá dlho a v roku 2000 sa v legendárnom klube Uclub (dnes Subclub) hrávajú prvé drum & bassové skladby od Soundphreakers. Silnejúca potreba prezentovať slovenskú zlomenú scénu širšej verejnosti a do zahraničia, zakladajú producenti Nois a Neon vlastné vydavateľstvo Phreak da Sound a rovnomenné klubové eventy. Pod vydavateľstvom Phreak da Sound vydávajú v roku 2002 prvú slovenskú drum & bassovú kompiláciu Remark the Silence, ktorá v niekoľkých pokračovaniach predstavuje producentské mená dnes patriace k svetovej špičke.

Soundphreakers

Formácia Soundphreakers ďalej pokračuje aj vo vlastnej hudobnej produkcii, a po oslovení slovenským vydavateľstvom Black Out púšťa do sveta tretí album Nu Breed, pokrstený anglickým producentom Loxym z vydavateľstva Renegade Hardware. Rádio FM ho vyhlasuje za album týždňa, medzinárodná akadémia populárnej hudby IFPI ho zaraďuje na niekoľko týždňov medzi 10 najpredávanejších albumov na Slovensku, skladba „Just feat. Dada“ sa drží niekoľko týždňov na prvých priečkach v hitparádach Slovak Gold a TOP FM a dostáva sa aj do b-rotácie Rádia FM. Tým si album vyslúžil miesto v ankete Aurel 2006 ako jediný drum & bassový album v kategórii „Alternatívna hudba“.

Spoločne s albumom padlo rozhodnutie, že k skladbe „Just feat. Dada“ sa natočí videoklip, a tak diváci komerčných televízii Markíza a MusicBox mohli vidieť prvý slovenský drum & bassový videoklip. V roku 2009 sa formácia Soundphreakers rozhodla nadviazať spoluprácu s malým anglickým vydavateľstvom Special Records. Táto spolupráca vyvrcholila k vydaniu ich posledného albumu Empire East, pokrstený anglickou formáciou DC Breaks, ktorí sa mimochodom predstavili aj na Special Place, a následne aj ďalších digitálnych releasov. V rámci ankety Slovak Drum and Bass Awards bola skladba „Terrorist“ z posledného albumu ocenená v kategórii „Najlepší slovenský track“, ako aj formácia Soundphreakers v kategórii „Najlepší slovenský producent“.

Soundphreakers

Počas doterajšieho pôsobenia sa producenti Nois a Neon predstavili na mnohých akciách nielen u nás, ale i v zahraničí, odohrali vystúpenia ako headlineri v Nemecku, Poľsku, Českej republike alebo kolíske drum & bassu v UK. Ich nová produkcia sa s výraznou odozvou hrá aj v zahraničných rádiách (Leith FM, Bassdrive, Shedbass, Reputation FM, Barebass) a ich duplaty oceňujú zahraniční dji, producenti a majitelia vydavateľstiev (DJ Kid, Decoy, Paul Reset, Miss Reprazent, DJ Crissy Criss, Primo).

Soundphreakers sa na Special Place_FM predstavia počas soboty, ako stabilní reprezentanti domácej scény si určite zaslúžia vašu podporu. Ich špeciálne vystúpenie si nemôžete nechať ujsť! Upozorňujeme, že po znížení ceny permanentky a lístkov na jednotlivé dni ich veľa nezostáva, nezaručujeme, že na bráne budú k dispozícii! Zaobstaraj si lístok včas na www.tixy.sk.

Special Place Indoor Festival_FM
21. a 22. október 2011
Majestic Music Club, Karpatská ul. 2, Bratislava 811 05
Nová cena permanentiek na oba dni len za 7,90, v predpredaji na www.tixy.sk
www.specialplace.sk
info@specialplace.sk
specialplace.fest@gmail.com
Friendni si Special Place na Facebooku!

Special Place

Zdroj: Special Place
Publikoval: Redakcia GREGI.NET