Special Place: Dj Marky z Brazílie!

DJ MARKY za vyše dvadsať rokov, ktoré si odkrútil za gramofónmi pozdvihol DJing a produkciu hudby na úplne nový level. Tento výnimočný brazilčan sa prvý krát objavil na globálnom radare v strede devädesiatich rokov. Presne vtedy, kedy začínala Jungle scéna prerážať aj do sveta klubov. Napriek tomu, že sa v tom období  venoval štýlom ako Hip Hop, Funk, či Techno, využil svoju populárnu rezidentúru v Sao Paule a začal sa venovať štýlu, ktorý zaujal jeho pozornosť. A robí to dodnes – s neuveriteľnou chuťou a pasiou.

Veľký tresk prišiel do Brazílie s MOVEMENTOM, kedy Markyho spozorovala legenda scény – Bryan G. Stačil na to jeden track, ktorý ho vystrelil do povedomia celého DnB sveta a napevno rozžiaril Markyho hviezdu na dekády. Tento track sa samozrejme volá LK a spolupodielal sa na ňom aj XRS.

Marky ale nezaspal na vavrínoch. Hnaný dopredu úspechom LK, ktorý dosiahol priečku číslo 15 v UK Top 20 Chart, vydáva aj jednu z najlepších kompilácií všetkých čias – The Brazilian Job. Tento album plne zobrazoval všetky Markyho prednosti. V tej dobe nebolo bežné, aby DnB DJ nielen skvele vyberal a miešal tracky, ale aj preukazoval nesmiernu charizmu a skrečoval.

V dnešnej dobe, po rokoch cestovania po celej planéte, je Marky stále jedným z najžiadanejších artiklov v klubovom a festivalovom svete. Ako príklad môže slúžiť fakt, že bol headlinerom najväčšieho festivalu v Brazílii deväť rokov po sebe. Jeho produkcia sa objavila nielen na mnohých kompiláciách, ale aj v setoch iných ťažkých váh DnB. Úspešný je nielen jeho label Innerground Records, ale aj značka DJ MARKY & FRIENDS, ktorá má rezidentúru na mnohých miestach planéty – spomeňme Londýn Paríž, Tokyo, či Sao Paulo.

Dnes, po vyše 100 releasoch rôznych žánrov, medzi ktorými sa nachádzajú aj remixy pre mená ako Everything But The Girl, Claude Von Stroke, Fatboy Slim či Deadmau5 je DJ Marky stále na vrchole – a neprejavuje žiadne známky toho, že by chcel prestať.

Dj Marky sa predstaví v rámci festivalu Special Place_FM uz 21. Októbra v bratislavskom Majestic Music clube a určite sa teda máte na čo tešiť. Doprovod mu bude robiť vychádzajuca hviezda medzi Mcs a teda MC Darrison, ktorý oslnil všetkých svojim spevom na letnom festivale Let it Roll.  Popri nich vystúpi aj LOADSTAR + Mc Texas z UK, D KAY z Rakúska, slovenské hviezdy ako B COMPLEX alebo L PLUS , či najlepšia česká djane KATCHA spolu s MC KATRIN. Viac informácii nájdete na www.specialplace.sk. Lístky si možete zakúpiť na www.tixy.sk.

Special Place Indoor Festival_FM – part 7
21. a 22. október 2011

Majestic Music Club, Karpatská ul. 2, Bratislava 811 05
Permanentky  len za 14,90 eur v predpredaji  na www.tixy.sk
www.specialplace.sk
info@specialplace.sk
specialplace.fest@gmail.com
Friendni si Special Place na Facebooku!

Special Place

Zdroj: Special Place
Publikoval: Redakcia GREGI.NET