Soulový spevák DWELE, vystúpi so svojou sedemčlennou kapelou už budúci pondelok v klube Loft!

Spevák, multiinštrumentalista, skladateľ a producent Dwele, príde do Bratislavy už v pondelok, 22. apríla.

35 ročný soulový mág z Detroitu, známy spoluprácou s hip-hopovou skupinou Slum Village, sa predstaví v rámci série warm-upov k festivalu BA City Beats sa v klube Loft!.

Súčasťou koncertu bude afterparty, na ktorej bude hostí zabávať DJ David zo Senca.

Dwele, vlastným menom Andwele Gardner, na hudobnej scéne aktívne pôsobí od roku 2000. Hudba však Dwela sprevádzala od detstva, narodil sa totiž do muzikantskej rodiny. V šiestich rokoch začal hrať na klavír, neskôr skúsil trúbku, basu aj gitaru. Keď mal desať rokov, jeho otec tragicky zahynul pri prestrelke pred ich domom, a odvtedy je preňho hudba aj istou formou terapie. Medzi jeho obľúbených hudobníkov patria Stevie Wonder, Freddie Hubbard či Miles Davis, no počas dospievania mala naňho silný vplyv formácia A Tribe Called Quest. Aj vďaka tomu sa z neho stal MC a začala jeho spolupráca so Slum Village, ktorá odštartovala jeho kariéru.

www.youtube.com/watch?v=r3QFysMth2w

V roku 2000 si sám vydal demo album Rize, po ktorom už nasledovali spolupráce s veľkými vydavateľstvami. Za trinásť rokov vydal päť štúdiových albumov: Subject, Some Kinda…, Sketches of a Man, W.ants W.orld W.omen a Greater Than One. Posledný menovaný vydal minulý rok a počuť na ňom silný vplyv 80-tych rokov. Za roky pôsobenia na hudobnej scéne si Dwele vyslúžil aj nomináciu na cenu Grammy, na konte má spolupráce s Commonom, J Dillom, Jazzanovou, ale aj hosťovanie na dvoch singloch Kanyeho Westa.

„Soulová hudba je spôsob, akým sa vyjadrujem, je pre mňa liekom. Soul cítim a poznám, mám ho v srdci. Pomocou soulu rozprávam svoj príbeh, je mojím denníkom,“ vyjadril sa Dwele v nedávnom rozhovore pre The Pace Report. Do Bratislavy nepríde sám, ale so svojou početnou kapelou. Nenechajte si toto jedinečné vystúpenie ujsť.

www.youtube.com/watch?v=zH_DvyD43xo

Lístky v predpredaji cez sieť Ticketportal.sk

Zdroj: Barbora Drahovská