Sony Ericsson Snowboard Fest: Víťazom sa tento víkend na Donovaloch stal pretekár z Nórska Jorn Simen Aaboe

Stredisko Park Snow Donovaly zažilo v sobotu obrovskú snowboardovú show. Päťdesiatku najlepších pretekárov z deviatich krajín Európy prišlo povzbudiť 1500 fanúšikov, ktorí vytvorili nezabudnuteľnú atmosféru.

Podarilo sa im vyburcovať profesionálnych jazdcov; tí predviedli triky, aké vidí Slovensko len raz do roka a to práve v rámci svojej najväčšej snowboardovej akcie – SONY ERICSSON SNOWBOARD FEST. Víťazom sa stal dvadsaťročný pretekár z Nórska Jorn Simen Aabou. Pri jeho trikoch tuhla krv v žilách. Výborne si počínali aj domáci snowboardisti.

Snowboard

„Najväčšie prekvapenie a najväčšia radosť pre mňa boli, že konečne, po viac ako šiestich rokoch Sony Ericsson Snowboard Festu sa do finále prebojoval Slovák. Som veľmi šťastný. Pre mňa je to jeden z tých naj momentov tochto ročníka. Maťo Matys mal obrovskú konkurenciu a išiel na doraz svojich síl,“ povedal k vyhodnoteniu sobotnej akcie jej hlavný organizátor Jozef Murín.

Celá akcia vyvrcholila večerným programom, kedy finálová desiatka odjazdila takzvaný vláčik – jazdu tesne za sebou, ktorá privádzala fanúšikov takmer až do šialenstva. Efektný záver jedinečných pretekov podporila aj fantastická atmosféra. Obrovský skok, ktorý organizátori postavili umožnil profesionálnym pretekárom úžasné triky; lietali 12 metrov do výšky a do diaľky až 23 metrov. Donovaly ponúkli nanajvýš vyhovujúce podmienky.

Snowboard

Finálovú desiatku tvorili snowboardisti: AABOE JORN SIMEN (Nórsko), KRIVEC ALJOSA (Slovinsko), WAGNER MARIO (Rakúsko), NORDGAARD TRYM (Nórsko), NEČAS HONZA (Česko), MATYS MATEJ (Slovensko), DE LA TORRE ALEXANDER (Švédsko), PODLOGAR PETER (Slovinsko), CINCA PATRICK (Nemecko) a KROLL CHRIS (Rakúsko).


„Ďakujem veľmi pekne všetkým, ktorí sa prišli na Donovaly zabaviť a podporiť nás. Už teraz sa teším na trinásty ročník. Tiež by som sa chcel poďakovať stredisku Park Snow Donovlay za podporu a pomoc pri organizovaní tejto akcie,“ doplnil Jozef Murín.

Snowboard

Na štart sa tohto roku postavil rekordný počet profesionálnych pretekárov. Pricestovali z Česka, Nórska, Fínska, Švédska, Rakúska, Slovinska, Nemecka a Poľska. Domáci tím viedol už spomínaný viacnásobný majster Slovenska Matej Matys. Okrem neho pretekali slovenskí profesionáli: Dušan Bízik, Maroš Mucha, Martin Rybanský a Tomáš Guman.

Najväčší snowboardový event na Slovensku SONY ERICSSON SNOWBOARD FEST je súčasťou celosvetovej série TTR 4 STAR Event.

Zdroj: Organizátor
Publikoval: Redakcia GREGI.NET