Sóley prinesie do Bratislavy čarovnú atmosféru Islandu.

Takmer presne po roku sa do Bratislavy vráti islandská hudobníčka Sóley. Kým koncom mája 2012 vystúpila “len” ako predskokanka formácie Sin Fang, tentoraz bude hlavnou hviezdou práve ona. Sóley sa predstaví v nedeľu 2. júna v klube LOFT! na Továrenskej ulici. Prvých 50 vstupeniek na koncert sa v sieti Ticketportal predáva po 12 eur.

Vystúpenie Sóley v LOFT!e bude po dvojkoncerte jej krajana Ólafura Arnaldsa (30. mája) ďalšou warm up akciou pred festivalom BA City Beats, ktorý sa uskutoční 20. a 21. júna na bratislavskom Tyršovom nábreží. Vystúpia na ňom Katy B, Hadouken!, Rudimental, Aloe Blacc, Everything Everything, Stereo MCs (DJ set), The Orb, Tosca, Danko Jones a mnohí ďalší.

Sóley, občianskym menom Sóley Stefánsdóttir, študovala hru na piano. V roku 2007 začala navštevovať islandskú Akadémiu umenia a približne v tom čase sa pridala k indie-folkovej skupine Seabear, ktorá patrí pod nemecký label Morr Music. Jej riaditeľa Thomasa Morra Sóley zaujala, a preto sa jej spýtal, či neskladá aj vlastné veci. Dočkal sa, a tak v roku 2010 uzrela svetlo sveta jej prvá sólová nahrávka Theater Island EP založená predovšetkým na zvuku piana a jej špecifickom speve.

V roku 2011 nasledoval debut We Sink, ktorý naplno odhalil potenciál mladej muzikantky. Zásluhou temných textov a hudby ako vystrihnutej z filmov režiséra Tima Burtona si vyslúžila označenie “Nová darkpopová princezná Islandu”. Sóley, ktorá je tiež výtvarníčkou, má za sebou predskakovanie na americkej šnúre islandskej senzácie Of Monsters and Men a v súčasnosti je na sólovom európskom turné. Bratislava bude jeho poslednou zastávkou.

https://www.soleysoley.com
www.facebook.com/klubLOFT

www.facebook.com/BACityBeats

Zdroj: LOFT! / BA City Beats