Snovonne sa v rámci európskeho turné predstaví aj v Bratislave!

Druhý štúdiový album speváčky, skladateľky a producentky Snovonne bol dnes americkým vydavateľstvom Rogue Records uvedený na celosvetový trh. Dátum vydania, 14. február, je pre Slovenku, ktorá v súčasnosti pôsobí a striedavo žije v Anglicku, Nemecku a Spojených štátoch amerických, symbolický. Na Valentína totižto spečatila manželský zväzok so svojimi najhoršími nočnými morami.

Snovonne

Nahrávku The Nightmare Bride si v takmer plnom znení budú môcť vypočuť aj slovenskí fanúšikovia tejto interpretky, a to rovno dvakrát. Prvý raz, keď sa Snovonne predstaví ako špeciálny hosť kapely Fates Warning (17. marca, Majestic Music Club, Bratislava) a opätovne počas spoločného európskeho turné s talianskymi skupinami Theatres des Vampires a Jtr Sickert (22. apríla, U Očka, Bratislava). Trojica kapiel v rámci turné navštívi aj Maďarsko (21. apríla, Budapešť), Poľsko (24. – 26. apríla, Čenstochová, Varšava a Poznaň), Nemecko (27. apríla, Torgau) a Českú republiku (28. apríla, Praha).

Snovonne

Snovonne absolvuje európske turné spoločne so svojou kapelou v zložení Samuli Tuomas Mäkelä (gitara), Alex Sitnikov (gitara), Peter Báleš (basgitara) a Lukáš Michálek (bicie). Okrem oznámenia koncertov zverejnila 27-ročná speváčka aj videoklip k druhému singlu Puppet’s Lyric, na ktorý v blízkej budúcnosti nadviaže vizuálnymi spracovaniami ďalších skladieb z novej platne.

Snovonne

Koncept albumu The Nightmare Bride, ktorý bol pôvodne napísaný pre divadlo, je založený na schopnosti vysporiadať sa so svojimi najhoršími nočnými morami. Každá zo sedemnástich skladieb nachádzajúcich sa na nahrávke tak reprezentuje iný druh sna. Vrcholný moment albumu, skladba Ill Will, je zároveň duetom so spevákom švédskej kapely Soilwork – Björnom Stridom. Ako bonus sa na nahrávke, ktorá bola dokončovaná v štúdiu Audio Refinery na Floride, nachádza aj cover verzia piesne Evil Schemer od kapely Sick Of It All.

The Nightmare Bride bol na celosvetový trh uvedený pod taktovkou Rogue Records America v digitálnej distribúcii prostredníctvom iTunes a ďalších aplikácií pre mobilné telefóny a tablety. O niekoľko týždňov sa na trhu objaví aj špeciálna zberateľská edícia nahrávky, ktorá bude mať podobu svadobného albumu.

Pre záujem o rozhovor, bližšie informácie alebo fotografie vo vysokom rozlíšení nás kontaktujte na e-maili: miroslav.menhert@gmail.com

Snovonne

Zdroj: PR – Snovonne
Publikoval: Redakcia GREGI.NET