Smola a Hrušky pripravili pre fanúšikov vianočný akustický darček.

Slovenská reggae-punková jednička kapela Smola a Hrušky sa opäť nahodí do gala a na záver úspešného roka si pre svojich fanúšikov pripravila vianočné darčeky v podobe exkluzívneho akustického koncertu s hosťami, kde sa predstaví dychový orchester DH Tatramat Matejovce a špeciálni hostia na perkusie, bongo a husle.

Koncert sa koná pod záštitou primátora mesta Spišská Nová Ves a spestrí aj adventný sprievodný program Vianočných trhov, ktoré sa už tradične konajú v meste. „Teším sa na tento špeciálny koncert, pretože sme na tom dlho pracovali a vážim si, že naši hostia posunuli našu hudbu do iných rozmerov a v tejto akustickej polohe stále objavujeme nové možnosti a emócie. Týmto  unikátnym prepojením žánrov súčasnej populárnej hudby s tradičnou ľudovou kultúrou vzniká atmosféra, ktorú bežne na našich koncertoch fanúšikovia nezažijú, takže sa všetci majú na čo tešiť. Počas tohto koncertu sme si pripravili aj ďalší vianočný darček a to naše nové CD/ DVD UNPLUGGED live in Spišské divadlo 2014, ktoré oficiálne pokrstíme a uvedieme do života.“ hovorí frontman kapely Spoko Kramár.

Fanúšikovia si môžu kúpiť vstupenky cez www.ticketportal.sk alebo priamo v Kine Mier alebo v Turisticko-informačnom centre mesta Spišská Nová Ves.

Kapela Smola a Hrušky vznikla roku 1997. Šesťčlenná formácia má na konte 6 albumov:  Jeseň 2003 (2003), Na chate (2005), Kameň Papier Nožnice (2008), živák Lajfka (2010), Palec hore (2012), Best On 1997 – 2015 (2015). Okrem toho vydala DVD s názvom 13 životov / Live in Topfest (2010) a najnovšie CD a DVD Unplugged Live in Spišské Divadlo (2015). Medzi najznámejšie skladby skupiny patria – Mary, Honey Honey, Fajčiť treba, Čierny Biely, Televízne noviny, Za rodinu, Lovesong, Tangá, Analog Digital, Na čom záleží, Pridaj si ma, Matura, Som na*ebaný, Hit či Svokra.

Výberovku BEST ON 1997 – 2015 a nové CD/DVD UNPLUGGED Live in Spišské divadlo si fanúšikovia môžu objednávať cez oficiálne shopy kapely: https://smolaahrusky.sk/eshop alebo priamo na koncertoch.

sah_unplugged_christmas_snv_2015_poster

Zdroj: Martin Hlavatý / manažér Smola a Hrušky
Foto: SaH: Katarína Orešanská