Slovenský film Ďakujem, dobre mieri k divákom cez internet.

Po roku od svetovej premiéry, účasti na desiatke medzinárodných festivalov a kinodistribúcii v slovenských, českých a maďarských kinách, mieri slovenský film Ďakujem, dobre na internet. 

Od pondelka si ho publikum môže pozrieť prostredníctvom siete Piano na webovej stránke časopisu .týždeň na adrese filmy.tyzden.sk. Motiváciou projektu je dať šancu kvalitným slovenským filmom, aby si našli nových divákov aj po skončení kinodistribúcie.

6.foto-DD

Jedna rozprávka, jeden smutný pohreb, jedny pokazené Vianoce a jedna divoká svadba. Film v réžii Mátyása Priklera prináša príbehy troch mužov a ich rodín na pozadí súčasnej hospodárskej krízy. V hlavných úlohách sa zaskveli Atilla Mokos, Miroslav Krobot, Béla Várady, Zuzana Mauréry, Jana Oľhová, Vladimír Obšil a ďalší.

Snímka Ďakujem, dobre, ktorá vstúpila do slovenských kín presne pred rokom, si svetovú premiéru odbyla na známom festivale v Rotterdame a vyslúžila si uznanie u odbornej kritiky doma aj v zahraničí. Dlhometrážny film je zavŕšením tvorivého úsilia, ktorého ukážku v podobe rovnomenného krátkeho filmu uviedol jeho režisér, spoluscenárista a producent Mátyás Prikler v roku 2010 na prestížnom festivale v Cannes v sekcii Cinéfondation.

2.foto-DD

Predplatením Piana získajú užívatelia počas celej doby trvania predplatného neobmedzený prístup k filmu Ďakujem, dobre. Výrazná časť z každého predplatného objednaného cez túto stránku bude určená tvorcom filmu. Mesačný prístup do celého systému Piano vrátane filmu môžu internetoví užívatelia získať za 3,90 €.

Film bol uvedený na festivaloch (výber):
IFF Rotterdam 2013
Festival Premiers Plans D ´Angers 2013
Titanic International Film Fest  Budapest 2013
Transilvania International Film Festival 2013
ArtfilmFest Trenčianske Teplice 2013
European Film Festival Palić 2013
Kyiv International Film Festival „Molodist“ 2013
Trieste Film Festival 2014

O autorovi: Mátyás Prikler sa narodil v Bratislave. Absolvoval hranú réžiu na Filmovej fakulte Vysokej školy múzických umení v ročníku Stanislava Párnického. V rokoch 2005 – 2006 študoval na Divadelnej a filmovej akadémii v Budapešti v ročníku Jánosa Szásza a Attilu Janischa. Nakrútil niekoľko krátkych a stredometrážnych filmov: The Life of a Fly (2002), Önarckép – Autoportrét (2004), Oni nie sú tvoj muž – Nem ők a te férjed (2006), Ďalšie dejstvo – Következő felvonás (2006) a dokumentárne filmy Frank Urban-Cajal (2007) a Juraj Kubánka (2008). Dlhometrážny film Ďakujem, dobre (2013) je jeho dlhometrážnym debutom. Mátyás Prikler založil a vedie produkčnú spoločnosť MPhilms.

https://dakujemdobre.sk/
https://www.facebook.com/Dakujemdobre

Zdroj: MPhilms s.r.o.