Slovenskí umelci hudbou podporia projekt SPIEVAME PRE MIRIAM.

Už o pár dní v Bratislave na jednom mieste, niekoľko hudobníkov zvučných mien otvorí svoje srdce a svojím vystúpením podporia myšlienku s charitatívnym zámerom.

Dňa 15.6.2016 sa v našom hlavnom meste bude konať charitatívne podujatie nesúce názov SPIEVAME PRE MIRIAM. Niekoľkohodinové podujatie bude popretkávané vystúpením  talentovaných umelcov.

Návštevníci podujatia sa môžu tešiť na kapelu Peter Bič Project, ktorá zarezonovala úspechom nie len u nás, ale i v zahraničí, na populárneho Petra Cmoríka, či King Shaolin, ktorí sa momentálne tešia úspechu ich posledného singlu Money In My Soul. Predstaví sa aj herečka a speváčka Lucia Molnárová- Bugalová s manželom, talentovaným gitaristom Michalom Bugalom. Milovníci rapu si prídu na svoje počas vystúpenia Bacila, predstaví sa aj Decko, ktorému bude sekundovať DJ Lkama. Svoju účasť potvrdila aj slovenská Amy Winehouse – Barba Weiss, ktorá vystúpi so svojou kapelou. Po prvýkrát sa na akcii tohto druhu predstavia aj začínajúci speváci, ktorých si môžete pamätať z účinkovania v talentových súťažiach. Spoločné energické vystúpenie predvedú Laura Dante Vizvaryová, Nathael, Miki Ozuka, či Anabela Mollová.

Cieľom večera je podporiť Miriam V., ktorá bojuje s leukémiou. Hrou osudu trpí ojedinelou diagnózou a v rámci liečby musí užívať nenahraditeľný liek, ktorý poisťovňa neprepláca. Mesačné náklady na nevyhnutnú záchranu života sa šplhajú k tisícom a situácia, v ktorej sa mladá žena ocitla, začala byť neúnosná. Z tohto dôvodu spomínaní umelci prejavili svoju veľkorysosť a vzdali sa nároku na honorár za vystúpenie počas večera v prospech Miriam.

„Charitatívne podujatia podporujem rád, ak svojím vystúpením niekomu pomôžem, stojí to zato. Obvzlášt tento večer, Mirku síce zatiaľ osobne nepoznám, ale úzko súvisí s naším členom kapely, takže určite prídeme a podporíme túto myšlienku. Teším sa, že si tam zahrajeme aj s Petrom Cmoríkom a stretnem sa s ďalšími muzikantmi, ktorí ochotne pozvanie prijali,“  okomentoval účasť na podujatí Peter Bič – líder kapely Peter Bič Project.

K téme sa vyjadrili aj ďalší účinkujúci „Pomáhať je dôležité a veľmi často doslova nutné. Preto vždy, keď sa dá, rád prídem podporiť dobrý charitatívny projekt,“ vyjadril sa Peter Cmorík k svojmu účinkovaniu na podujatí. O charitatívnom projekte pár slov poskytol aj raper Bacil „Verím, že ľudia si majú pomáhať a ja rád podporím dobrú vec. Navyše, keď mne blízka osoba trpí tiež takouto zákernou chorobou, viem veľmi dobre, aké je to ťažké bojovať s ňou“.

V priebehu večera malo vystúpiť aj spevácke duo Ricco & Claudia, ktoré však svoju účasť muselo zrušiť. Dobrou správou je, že po prvom zverejnení charitatívnej akcie sa ohlásilo niekoľko ďalších umelcov, ktorí radi podajú pomocnú ruku a vyzerá to tak, že sa zoznam účinkujúcich bude rozrastať.

Charitatívne podujatie SPIEVAME PRE MIRIAM sa uskutoční 15. júna 2016, v priestoroch BANCO CASINO, Hodžovo nám.2, Bratislava (Hotel CROWNE PLAZA) o 20:00 hod.  Informácie o pripravovanom evente nájdete na : https://www.facebook.com/events/250644621964371/

Spievame pre Miriam

Zdroj: Janka Marczellová