Slobodná Európa zahrá v bratislavskom MMC už tento piatok 18. septembra! Špeciálnym hosťom bude Marián Varga!

Aj tento rok, ako posledné roky každý, odohrá rockandrollová kapela Slobodná Európa jeden veľký koncert v bratislavskom MMC a to už tento piatok 18. septembra.

Ako špeciálneho hosťa si skupina pozvala ikonu slovenskej hudobnej scény, hudobníka a skladateľa Mariána Vargu, niekdajšieho člena skupiny Prúdy, či prvej slovenskej artrockovej kapely Collegium Musicum, ktorý odohrá svoj samostatný set v trvaní 40 minút. Ešte pred ním celý koncert otvorí formácia Ramones Bratislava. Na záver od 22.00 hod. už bude pódium patriť samotnej Slobodnej Európe a jej ďalším hosťom, ktorými tentokrát budú bývalý basgitarista kapely Braňo Alex, bývalý bubeník Slobodky Tuleň a karikaturista a hudobník Shooty, ktorý s kapelou odohrá pár skladieb na banjo.

Predpredaj vstupeniek na tento koncert beží výhradne a len vo všetkých pobočkách siete Predpredaj.sk, resp. online tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/4347/slobodna-europa–specialny-host-marian-varga–host-ramones-bra a to až do samotného dňa konania koncertu 18.9. do 18.30 hod, teda do momentu, kedy sa otvorí brána MMC. V predpredaji sú k dispozícii tieto tri druhy vstupeniek: státie, sedenie a VIP. Na mieste budú k zakúpeniu potom už len vstupenky na voľné státie (dolnú plochu) v predpredajovej cene 10,- €, na sedenie a VIPky sa už na mieste nebudú dať zakúpiť. Na koncerte bude od 18.30 hod. aj predaj merchandise Slobodnej Európy (CD, tričká, mikiny, odznaky, plagáty a pod.) a to vo vestibule pred Hopkirk barom hore schodmi oproti vchodu do samotného MMC.

VSTUP + PREDAJ VSTUPENIEK NA MIESTE (v deň koncertu už len na státie v predpredajovej cene 10,- €): od 18.30 hod.

PROGRAM:
20.00 – 20.40 hod. Ramones Bratislava
21.00 – 21.40 hod. MARIÁN VARGA
22.00 – 23.15 hod. SLOBODNÁ EURÓPA + hostia: Braňo Alex, Tuleň a Shooty 

Slobodná Európa je na scéne už 26 rokov a vydala doteraz päť albumov: Pakáreň (1991), Unavení a zničení (1994), Trojka (2003), Bestofka (2006) a Štvorka (2014), z ktorých vzišlo viacero dnes už kultových pesničiek (ako Podvod, Analýza dokázala hovno, Relatívny pokoj, Dry ´69, Stará sladovňa, Unavený a zničený, Som ten, Čo sa stalo s našim životom?, Golden Beach, Pes, Ráno (1.2.91), Nikdy to tak nebude a mnoho ďalších), ktoré okrem iných kapela odohrá aj na tomto koncerte!

Viac info je možné priebežne získavať najmä na hlavnej stránke skupiny www.slobodnaeuropa.sk, ako aj na jej oficiálnej Facebook stránke www.facebook.com/slobodnaeuropa, ktorá je pravideľne aktualizovaná a doplňovaná o nové informácie z prostredia kapely. Na Facebooku je zriadená aj udalosť na tento koncert a jej link je www.facebook.com/events/945212322185392/.

plagat Slobodna Europa BA MMC 18.09.2015

Zdroj: Roman Fecko, RF music agency