Slávna ruská pop-rocková skupina „LJUBE“ bude koncertovať na Slovensku!

Priaznivci ruskej hudby sa majú na čo tešiť. Do Bratislavy mieri populárna pop-rocková hudobná skupina Ljube, ktorá koncertovala aj v susedných Čechách. Slávny a kontroverzný ruský hudobný fenomén zameraný na národné a vojenské témy už 30 rokov úspešne prekračuje hranice Ruska. V Bratislave sa predstaví 9. decembra v Aegon Aréne NTC.

V Rusku je veľa hudobných skupín, ktoré vystupujú vo vojenských uniformách a reflektujú vo svojej tvorbe vojenský život a národné témy. Ich texty sú angažované a zaoberajú sa aj širšími súvislosťami života v ich krajine. Taká je aj skupina Ljube, ktorá sa zameriava na národné témy a počas svojej vyše 30-ročnej kariéry koncertovala po celom svete. Kapela vznikla v roku 1987 na moskovskom predmestí Lubertsa. Považujú ju za úspešný hudobný ruský fenomén. Ich neobyčajný angažovaný prístup k tvorbe im získal v Rusku veľký okruh priaznivcov. Hudobníci skupiny Ljube prepájajú pop, rock a folk s atmosférou vojenských nálad Ruska od čias „Cárskeho Ruska“ až po súčasnosť. Tento „historický rock“ ponúka tradičný melodický ruský zvuk, typický a v Rusku dôverne známy a obľúbený. Výnimočný je nielen ich repertoár, ale aj imidž – svalnatí muži, ktorí v tielkach spievajú piesne s vojenskou tématikou.

Ljube má šesť členov, na čele so spevákom Nikolaym Rastorgujevom, jedným z ľudových umelcov Ruska a doteraz vydala 13 albumov. Skupina hrá v zložení Nikolay Rastorguyev, vokály, Vitaliy Loktev, klávesy, akordeón, Aleksandr Erokhin, bicie, Anatolij Kuleshov, vokály, zborový majster, Aleksey Khokhlov, gitara, Pavel Usanov, vokály a Yuriy Rymanov, gitara. Producentom kapely a hlavným skladateľom je Igor Matvienko. Skladby „Zarjá“, „Nes ma rieka“ a „Kombat“, ktoré zložil, v Rusku už zľudoveli. Ak si ich pustíte, zistíte, že ste ich už určite niekedy počuli. Pôsobivé texty o hrdinstve, vlastenectve, o láske a priateľstve si vždy nájdu veľa priaznivcov. Preto ľudia radi chodia na ich živé vystúpenia. Možno sa divákom darí vďaka týmto ruským kultovým, ale aj kontroverzným hudobným hviezdam lepšie chápať tú známu „veľkú ruskú dušu“.

Spevák skupiny Ljube – Nikolai Rastorguev je energický vlastenec, vždy pozitívny, charizmatický s vynikajúcim hlasom. Navyše nie je tajomstvom, že patrí k najobľúbenejším hudobníkom Vladimíra Putina. Skupina má aj výstižné klipy, ktoré majú na youtube vysokú návštevnosť. V Bratislave sa skupina Ljube predstaví 9. decembra v Aegon Aréne NTC. Vstupenky si môžete kúpiť v sieti Ticketportal na https://www.ticketportal.sk/Event/Koncert_Lyube

Zdroj: NK Factory