Slánský festival VALNÍK už šestnásty raz!

Šestnáctý ročník slánského rockového open air festivalu VALNÍK se uskuteční jako již obvykle poslední prázdninový víkend v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném.

Název tradičního festivalu, který vám může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku.

Festival se bude i letos konat jako akce jednodenní a vystoupí na něm dvacet šest skupin. Součástí festivalu bude i páteční program ve slánském klubu Bat. Music Space, kde proběhne kapelami nabitý večírek pro nedočkavé. Dramaturgie celého festivalu vychází tradičně především z punkrocku a jeho odnoží, ale je tradičně proložená styly jako ska, rock či hardcore.

Hlavními hvězdami festivalu budou určitě známé a oblíbené skupiny STO ZVÍŘAT a KRUCIPÜSK spolu s českou punkovou ikonou E!E. V sobotním programu vystoupí i další přední kapely české punkrockové scény – TOTÁLNÍ NASAZENÍ, N.V.Ú., THE FIALKY, DUKLA VOZOVNA či slovenská punková legenda KONFLIKT. Dále se diváci mohou těšit na rockovou skupinu TLUSTÁ BERTA, pro milovníky tvrdší hudby zahrají PROJEKT PARABELUM nebo THE SNUFF. Během soboty se v letním kině představí celkem šestnáct souborů. Festival budou uzavírat svým akustickým setem brněnští ZADÁCI.

Už v pátek ale v rámci již zmiňovaného večírku pro nedočkavé vystoupí ve slánském klubu Bat Music Space česká punková legenda SPS. Sekundovat jí bude dalších devět souborů, například populární hardrockový TRAKTOR, punkrocková ZVLÁŠŇÝ ŠKOLA a především pak regionální soubory podobného žánru, punkové skupiny DILEMMA IN CINEMA, RECKLESS, slánští folkrockoví DERATIZÉŘI a další.

Podrobný program včetně všech dalších informací, týkajících se 15.ročníku slánského open air festivalu VALNÍK najdete na internetových stránkách www.valnik.cz

plak†t VALN÷K 2015

Zdroj: ForFUN AGENCY