Skupina Nocadeň finišuje s prípravami na vydanie nového albumu!

Skupina Nocadeň dávkuje v rýchlom slede novinku za novinkou. Najskôr to bol online singel Tváre, ku ktorému kapela ponúkla aj podmanivý videoklip. Následne bratia Kopinovci predstavili skladbu Svitanie s čiernobielym klipom a netreba zabudnúť ani na minuloročný singel Domino. Všetky tieto aktivity smerujú k vydaniu siedmeho štúdiového albumu. Ten ponesie názov Auróra a na trhu sa objaví 11. októbra.

Doteraz zverejnené single, o ktorých finálny master sa, rovnako ako na predchádzajúcom albume „Pozemskí austronauti“, postaral dvojnásobný držiteľ amerických cien Grammy  Vlado Meller naznačujú, že tvorba bratov Kopinovcov bude znieť v roku 2019 inak.

„Chemické zvuky, respektíve zvuky syntetizátorov sme v našej hudbe využívali už od druhej platne, ale až pri Auróre sme sa to nesnažili zakamuflovať. Tým, že sme tento album nahrávali viac menej iba s bratom a naším producentom Vladom „Randy“ Gnepom, je tento zvuk prirodzeným vyústením,“ priblížil aktuálne smerovanie kapely Rasťo Kopina.

Album chalani nahrávali v prešovskom Studiu 7 a z veľkej časti aj v ich  domácom štúdiu.

„Ak by som to mal povedať trocha nadnesene, nahrávali sme ho vlastne v papučiach. Systém komponovania pesničiek je už roky ustálený. Bráško vymyslí nejaký motív alebo prichystá náznak nejakého dema a ja k tomu následne vymyslím melódiu s textom. Vždy sa iba snažím zachytiť nejakú vibráciu, ktorej keď sa dokážem chytiť, tak ju rozviniem do pesničky,“ konštatuje Rasťo.

Silnou stránkou skupiny Nocadeň sú kvalitné texty. To potvrdzujú nielen pochvalné komentáre na sociálnych sieťach či na youtube kanáli kapely, ale aj na koncertoch, kde si fanúšikovia spievajú hity „Steny“, „Slová už nevravia nič“, „Havran“ alebo „V nás“ spolu s kapelou.

 „Na tomto albume som sa prejavil aj ako textár trocha inak. Som to stále ja, ale som ešte viac otvorený a vyjadrenia sú priamejšie. Na Auróre sú texty menej metaforické a z môjho pohľadu aj veľmi sexi. Celý album má také akurátne sexi vibrácie. Tie vibrácie sme preniesli aj do celkového vizuálu, či už ide o obaly singlov, albumu alebo videoklipov,“ prezradil Rasťo Kopina.

Nový album sa na trhu objaví už v októbri. Predchádzajúci štúdiový album Pozemskí astronauti vyšiel vroku 2015, Nocadeň na ňom spolupracovali s dvojnásobným držiteľom americkej ceny Grammy Vladom Mellerom. Všetky informácie o kapele nájdete na http://nocaden.sk/ a https://www.facebook.com/nocadenofficial/. Klip „Svitanie“ si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=xdXSAjtlc2M

Zdroj: NK Factory