Skupina Elections in the Deaftown vydala debutový album Glue.

Slovenská indie-rocková skupina Elections In The Deaftown Glue vydala po ôsmich rokoch existencie svoj debutový album Glue.

Chalani z Považskej Bystrice a okolia hrali pri svojich spoločných začiatkoch len zo zábavy coververzie obľúbených hitov, až postupne začali tvoriť aj vlastné skladby podľa svojho hudobného gusta.

Elections-In-The-Deaftown-2015-copy

Pôvodná zostava Lukáš Zdurienčík (gitara, spev), Lukáš Harvánek (gitara), Juraj Hariš (basa), Martin Husarik (klávesy), Ľuboš Šamaj (bicie) vydržala až dodnes, prišli prvé nahrávky, neskôr EP A Kind Of Storm, koncerty doma a aj v zahraničí až dozrel čas na kompletný album.

„Glue je niečo ako lepidlo, ktoré drží pokope dvanásť piesní, vznikajúcich dlšie časové obdobie,“ hovorí za kapelu frontman Lukáš Zdurienčík. „Vydanie albumu sa trošku natiahlo, nakoľko sme sa rozhodli zvukovo ´vytuningovať´ aj staršie skladby a ukázať ich v novom šate. S celkovým výsledkom aj zvukom sme naozaj spokojní. O mix sa postaral Erik Losos Horák, ktorý presne vytušil, čo chceme a pesničkám, podľa nášho názoru, spravil príjemný zvuk, no nechal im aj kus skúšobňovej špinavosti.“

Erik Losos Horák sa už podpísal pod nahrávky vlastných skupín Noisecut a Zlokot, ale pracoval aj pred Kolowrat, Katarziu, Korben Dallas či No Gravity. Aj teraz sa mu podarilo vytvoriť skutočne zaujímavý a hutný zvuk, v ktorom spojil dreampopovú atmosféru s výraznými gitarovými rifmi. „To, že som mixoval album Glue, som si sám vybojoval. Na základe ich demáčov som zatúžil pracovať na tejto kapele a chalanov som presvedčil,“ prezrádza Losos, ako prišlo k nadviazaniu spolupráce. „Ich hudba mi jednoducho sedí. Majú pekné vystavené songy, ja mám rád špinu a kvantá reverbov. Táto platňa mi umožnila tvorivý a neštandardný prístup.“

Album Glue je k dispozícii na CD nosiči, aj ako digitálny download. Je na ňom týchto dvanásť skladieb:

 1. Comfort Zone
 2. Translucent Shadows
 3. Ritual
 4. Tonight
 5. A Kind Of Storm
 6. Where My Body Sleeps
 7. Exosphere
 8. Tired Of The Beach
 9. Veinkillers
 10. Sailors
 11. Helium
 12. Last Dance Of A Spacecowboy

 

https://electionsinthedeaftown.bandcamp.com/album/glue
www.electionsinthedeaftown.com
www.facebook.com/Elections-In-The-Deaftown-205466219532271

EITD---Glue

 

Zdroj: Real Something