Skupina Behind the Door slaví patnáctiny.

Kapela Behind the Door v letošním roce oslaví už 15 let, a to její členové nejsou žádní kmeti – jsou to čerství třicátníci. Jak je to možné? Hrají spolu od mala a dozráli ve velmi originální projekt, repertoárově postavený výhradně na autorských kompozicích z dílen všech jejích členů.

Skupinu tvoří muzikanti, kteří jsou součástí předních kapel české rockové a popové scény, jako jsou Čechomor, Sexy Dancers, Vltava nebo David Stypka & Bandjeez. V Praze oslaví své výročí 30. března v klubu Jazz Dock.

Tvorba Behind the Door čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Kromě cesty kolem hudebního světa čeká na posluchače především instrumentální vyprávění příběhů okořeněné málo slyšeným humorem. U příležitosti výročí patnáct let od svého vzniku připravilo toto sexteto turné. Postupně zahraje v Písku, Dyjici, Praze, Tišnově, Ostravě, v rodném Frýdku-Místku a Opavě. Pražský koncert v klubu Jazz Dock začíná v 19:00, vstupenky jsou k zakoupení od 150 Kč.

http://www.behindthedoor.cz/
https://www.facebook.com/BTDOOR

Termíny turné:
28.3. Písek
29.3. Dyjice
30.3. Praha
2.4. Tišnov
3.4. Ostrava
5.4 Frýdek-Místek
6.4. Opava

Zdroj: Kontra Production