Ska-P vydávajú novú dosku a 20. apríla vystúpia v Prahe.

Festival Mighty Sounds se zahřívá. Už 20. dubna doveze na samostatný koncert do pražské Tipsport arény Ska-P, kteří po tvůrčí pauze konečně vydávají nové album. Nazvali ho „99%“ a do prodeje ho posílají 11. března.

Populární a zkušená ska punková kapela je proslulá svými kontroverzními texty, které se zaměřují na kritiku kapitalismu, imperialismu a rasismu. Své názory Ska-P mohutně podporují skvělou ska punkovou hudbou, která dokáže strhnout davy – na posledním samostatném koncertě v Praze v roce 2009 rozskákali 11 000 lidí. Skvělou show předvedli i na festivalu Mighty Sounds v Táboře v roce 2010.

Nové album, v pořadí už sedmé, opět kritikou nešetří: „‘99%’ je naše prohlášení, žaloba, kterou chceme zastavit zdrcující útisk této společnosti. Je to volání po boji proti všem spekulantům, kořistníkům, utiskovatelům a lhářům. Ska-P nechtějí být zticha,“ říká k desce kapela.

Vstupenky na pražský koncert lze koupit v předprodeji přes stránky www.mightysounds.cz nebo v sítích Ticketpro, Eventim, Ticketportal a Sazkaticket za 690,- Kč včetně všech poplatků. Pořadatelé nabízejí zároveň možnost koupě společné vstupenky na koncert Ska-P a na festival Mighty Sounds za zvýhodněnou cenu 1480,- Kč.

SKA-P (Esp)
Talco (It)
Discoballs (Cz)
Tipsport aréna, Praha
20. dubna 2013
předprodej: 690,- Kč
na místě: 790,- Kč

Zdroj: Mighty Sounds