Signall_FM festival 2011: LSB. Liquidfunk s dušou v lete v Bojniciach!

Na prvý pohľad nenápadný, no sympatický chlapík so zmyslom pre humor v sebe skrýva obrovskú studňu hudobných nápadov. Miluje samplovanie a jeho veci sa objavili na značkách ako Bingo Beats, Deep Soul Music, či Spearhead. Luke Beavon robí krásnu hudbu a vy si ho vypočujete v auguste na druhom ročníku drum&bassového SIGNAll_FM FESTIVALU v Bojniciach.

Liquidfunkovú zostavu na SIGNAll_FM FESTIVALE 2011 doplní popri menách ako Technicolour a Komatic aj Luke Beavon, známy ako LSB. Meno, ktoré možno nerezonuje médiami každý deň, no jeho hudba je skutočne progresívna a jeho skladby, napriek tomu, že sú jednoduché – majú dušu. LSB má rád samplovanie a jeho veci sa objavili na značkách ako Bingo Beats, Deep Soul Music, či Spearhead. Tešíme sa, že prijal pozvanie vôbec po prvý raz aj k nám na Slovensko, aby nám predviedol, ako chutí dobrý liquidfunk.

LBF


“Ahojte! Ja som LSB a robím hudbu.“ – Takto skromne by sa vám pravdepodobne predstavil anglický rodák momentálne žijúci vo východnej časti Londýna – Luke Beavon. Na prvý pohľad nenápadný, no sympatický chlapík so zmyslom pre humor v sebe skrýva obrovskú studňu hudobných nápadov. To, akým smerom sa Luke uberá, naznačuje už jeho umelecký pseudonym LSB (Least Significant Bit). Napriek tomu, že na Twitteri je pomerne ukecaný, hovorí za neho najmä hudba. Krásna hudba!

Jeho cesta je podobná mnohým ďalším, no predsa niečím iná. Na svojom blogu spomína nákup svojej prvej platne od Pet Shop Boys, šialené strihanie nahrávok na starom dvojkazeťáku, ale aj koncert legendárnych Radiohead v Cambridge v roku 1995, ktorý definitívne spečatil jeho lásku k nezávislej hudbe. To hlavné však prišlo až na univerzite, kvôli ktorej sa presťahoval na štyri roky do Norwichu.


Ako sám hovorí – „Práve v Norwichi som sa ocitol na mojej prvej párty a tá hudba ma natoľko uchvátila, že som si namiesto učenia na záverečné skúšky kúpil gramce a trénoval mixovanie.“ Pre niekoho možno už klasický príbeh potom pokračoval ďalej. V nasledujúcich rokoch spolu s kamošom Scheme rozbehli sériu klubových nocí ‘Bounce’, ktoré sa neskôr stali naozaj vyhľadávanými a vždy plnými večierkami. Povráva sa, že keď v roku 2007 náhle z bezpečnostných dôvodov klub zatvorili, boli za tým práve extrémne basy na ich akciách, ktoré vyvolali postupný pokles pôdy pod budovou. Dnes Luke so smiechom hovorí: „Nemôžem to s istotou potvrdiť, ani vyvrátiť, no jedno je isté – po jednej našej párty museli načas zatvoriť bowlingovú dráhu, ktorá bola priamo pod klubom, pretože tam začali zo stropu padať dlaždice!“.


To už však LSB objavoval tajomstvá hudobnej produkcie. Vždy sníval o tom, že chce robiť hudbu a keď objavil, že pomocou software to nie je nemožné, pustil sa do toho. Písal sa rok 2005 a Logistics bol ten, ktorý ho v začiatkoch do všetkého nakopol. Už o dva roky posiela svoj prvý skutočne dokončený track dj-ovi Zincovi, majiteľovi labelu Bingo Beats. Track ’Lower Ground’ (že by opäť spojitosť s prepadávajúcim sa klubom?) tak napokon vyšiel na vinyle, i keď Luke s odstupom času tvrdí, že to bolo príliš skoro. V tom období ešte nemal pripravený ďalší materiál a dostatočné skúsenosti, aby premenil nápady vo svojej hlave na skutočnú hudbu.

V nasledujúcich rokoch prišlo niekoľko nenápadných releasov na značke Deep Soul Music, no LSB sa na scéne opäť naplno vynára v roku 2010 v spojení so značkou Spearhead! BCeeho, ktorý jej šéfuje, poznal už dlhšie a povypočutí jeho hudby bolo všetko jasné. Po digitálnej nahrávke ‘Whispering Words’ prišla na rad platňa, kde obe strany patrili jeho trackom. Fantastické skladby ‘All Of My Love’ a ‘Rolling Sideways’ dnes hrajú takmer všetci liquidfunkoví dji a oba jednoznačne potvrdzujú to, k čomu sa sám priznáva. “Milujem samplovanie! Za posledné 3 roky som sa hodne hrabal v starých nahrávkach a vysamploval vyše 4000 rôznych zvukov a slučiek. Žiadne samplepacky!”.

Napriek tomu, že jeho skladby sú jednoduché, majú skutočne dušu. Prednosť kvality pred kvantitou jeho tvorby len žartovne potvrdzuje slovami: “Čo neviete, že dokončiť track mi trvá tak štyri roky?”. Dúfajme však, že ten čas bude podstatne kratší. Luke totiž pracuje aj na nových veciach. V budúcnosti by sa mali objaviť spolupráce s ľuďmi ako Sam KDC, Messy MC, ale aj slávnym Stamina MC. Dobrou správou je tiež fakt, že jeho remix tracku ‘Twice’ od ‘Little Dragon’ sa nakoniec pravdepodobne dočká oficiálneho vydania!

LSB, to je meno, ktoré si rozhodne zapamätajte. Možno nebude na titulkách všetkých časopisov a webov, no ak niekde náhodou zachytíte zmienku o ňom, zbystrite pozornosť. Niekde blízko bude totiž číhať krásna hudba.


Od piatku 15. júla 2011 do pondelka 8. augusta 2011 je v predpredaji prostredníctvom siete Ticketportal limitovaný počet 500 ks vstupeniek za zvýhodnenú cenu 8€. Po ich vypredaní bude možné zakúpiť už len v stupenky v cene 10€ priamo v deň konania akcie pri vstupe na bráne. Vstupenky v predpredaji je možné zakúpiť priamo tu.

Kompletné informácie o SIGNAll_FM FESTIVALE nájdete už čoskoro aj na našom oficiálnom webe.

SIGNAll_FM FESTIVAL 2011
20. Augusta 2011
Kúpalisko Čajka, Bojnice
Facebook Event

Signall_FM

Zdroj: Signall_FM
Publikoval: Redakcia GREGI.NET