Siedmy ročník Slovenskej hudobnej ligy pozná svojich finalistov.

Pred pár dňami sa skončili základné kolá 7. ročníka SHL, ktoré sa konali v štyroch mestách, a to konkrétne vo Svidníku (experimentálny priestor HOLIČSTVO), Banskej Bystrici (KLUB 77), v Nitre (Music a Cafe) a v Poprade (ROCK Fabric).

„Kvalita súťažiacich bola naozaj vysoká.“ Uviedol riaditeľ súťaže Ľubomír Sluk. „Škoda, že sa nedá rozšíriť počet finalistov. Pred bránami finále totiž ostala hŕba fantastických interpretov. Ale my veríme, že skúsia šťastie v 8. ročníku.“

Tento rok dostali priestor aj fanúšikovia, ktorí posunuli do finále svojho favorita. Stala sa ním skupina VIRVAR. Kuriozitou však bolo, že rovnaká skupina bola priamo do finále nominovaná porotou ako najlepší interpret vo veku do 21 rokov. Preto si miestenku do finále vďaka fanúšikom vybojovala Kristína Debnárová so svojou skupinou, ktorá v online hlasovaní skončila na druhom mieste. Porota nominovala do finále zvyšných 6 interpretov plus jedného náhradníka.

Zloženie finalistov je nasledovné:

Finalista nominovaný z kategórie Najlepší mladý interpret:
VIRVAR (Kremnica).

Finalista nominovaný na základne hlasovania fanúšikov:
Kristína Debnárová Band (Bratislava).

Finalisti nominovaní porotou:
NIEčO NAVYšE (Bardejov), Tusté Baletky (Senica), Fictive Marry (Košice), Juraj Tauber (Skalica), KLONS (Bratislava), INSIDE (Nitra/Zlaté Moravce).

Náhradníci:
Autumn Smile (Čadca).

Finále sa uskutoční v novembri v košickom GES Clube. Medzičasom sa menovaných muzikantov ujme Rado Kunec z nahrávacieho štúdia Milana Hersteka v Bardejove. Každý z finalistov, vrátane náhradníka, nahrá jednu skladbu, ktorá sa objaví na kompilácii, ktorá bude pokrstená priamo počas finále SHL za účasti zaujímavej poroty, ktorú zatiaľ organizátori nechcú prezradiť. Takže nikto z postupujúcich neobíde naprázdno.

Veríme, že sa máme na čo tešiť. Postupujúcim gratulujeme a už teraz sa tešíme na finále SHL.

Zdroj: TS