SHAPED IN DREAMS – „Echoes Of Eldren Deeds“ DIGITAL/CD.

SHAPED IN DREAMS je hudobný projekt skladateľa a multiinštrumentalistu Martina Matiašoviča a hosťujúcich hudobníkov z renomovaných zahraničných kapiel Obscura, Alkaloid, Black Crown Initiate, Dew-Scented a iných.

Účelom projektu bolo založiť výstup pre skladateľov neustály pohon k tvorbe a tým zároveň predstaviť jeho eklektickú, multižánrovú ideu o hudbe čerpajúc vplyvy najmä z tvrdej gitarovej a vážnej hudby. Výsledkom je hudba predstavujúca myšlieku, že žánre a štýly sú iba povrchnými, nepodstatnými vlastnosťami, že jej pravá podstata leží hlbšie, že v konečnom dôsledku nie sú rozhodujúce. Toto je vyjadrené množstvom „žánrov“ zastúpených na albume, zatiaľ čo odkaz všetkých skladieb ostáva ten istý.

SHAPED IN DREAMS zostava:

 • Martin Matiašovič – producent, rytmická, sólová, akustická gitara, lesný roh, poľné nahrávanie, kompozícia, aranžovanie, editovanie, texty
 • Tom Fountainhead Geldschläger – spoluproducent, mixing, mastering, aranžovanie, editovanie, oud – druh bezpražcovej akustickej gitary z blízkeho východu (Fountainhead, Amogh Symphony, Pitts-Minnemann Project, Ex-Obscura…)
 • James Dorton – vokály, aranžovanie (Black Crown Initiate)
 • Linus Klausenitzer – bezpražcová basgitara, editovanie, aranžovanie (Obscura, Alkaloid, Noneuclid) Marc Dzierzon – bicie, aranžovanie (Ex-Dew Scented, Ex-Almanac, Ex-Obscurity…)
 • Matthias Preisinger – akustický klavír, sláčikové nástroje (nemecký skladateľ, multiinštrumentalista, štúdiový hudobník – sláčikové nástroje na albume „Akroasis“ od Obscura)
 • Mikołaj Suchanek – elektrický klavír, improvizácie (poľský jazzový klavirista)
 • Harmonia nova – dýchové nástroje (slovenksé dychové kvinteto)
 • Christina Rotondo – spev (britská speváčka)

SHAPED IN DREAMS – „Echoes Of Eldren Deeds“ DIGITAL/CD.
Immortal Souls Productions 2019

 1. A Vault Roamed By Memory
 2. Fire Within
 3. And Warmth Remained
 4. Mere Illusion
 5. A Giant To Face
 6. Thrilled For The Brawl
 7. At The Cavern Of Sleep
 8. As Life Awakens
 9. Time Turned Into Memory

Dátum vydania: DIGITAL: 1.11.2019 / CD: 6.12.2019 / Obal : Roman Šuterík

Zdroj: TS