Shabazz Palaces v A4: Nekonvenný hip-hop zo Seattlu.

Shabazz Palces sú hip-hopoví samorasti, ktorí sa nepodobajú sa na nič, čo ste doteraz v žánri počuli. Je to hip-hop pre tých, ktorých nebavia hip-hopové klišé. Pre ortodoxných je to nový pohľad na to, čo tak dobre poznajú. A pre hudobných nerdov, otvorených novej hudbe je to niečo, čo netreba vynechať!

Hip-hop zažíva posledné roky jeden zo svojich vrcholov. Kendrick, Frank, Tyler a mnohí ďalší dokazujú, že stále je o čom. Hudobne aj textovo. Okrem veľkého, tradičného prúdu sa objavujú aj výnimoční solitéri. Jeden taký príde aj k nám. Shabazz Palaces  zahrajú v utorok 17. októbra v bratislavskej A4.

Shabazz Palaces pochádzajú zo Seattlu, z mesta z ktorého by ste čakali všeličo, len nie hip-hop. A možno to, že im nikto neukazoval ako sa to má robiť, ich robí takými výnimočnými. Hlavné slovo tu má Ismahel Buttler, sekunduje mu multi-inštrumentalista a spevák Tendai Maraire.

Shabazz Palaces sú afrofuturizmus pre 21. storočie, zvukom prísne v roku 2017. Je tu všetko, čo požadujete od súčasného hiphopu: suché 808čky, hlboké basy, funk, jazz aj  podivné zvuky.  Epické inštrumentálky striedajú zvukové bažiny, v ktorých sa dá zachytiť iba beatu. Keď si myslíte, že ste ich pochopili, tak príde opäť niečo nové. Znie to ako produkcia vydavateľstva Brainfeeder – je to free jazz a prog rock preložený do hip-hopového jazyka.

Shabazz Palaces sú jedni z tých, ktorým nie je jedno čo sa okolo nich deje. Vízie sveta na ich tohotočnom albume Quazars: Born on a Gangster Star sú dystopické. Ak sa ich spýtate, čo je najväčší problém súčasnej Ameriky, viete akú odpoveď dostanete? Je to uvedomelý hiphop, ale všetko len nie konvenčný.

Shabazz Palaces si obľúbil slávny nezávislý label Sub Pop, a sú to prvá hip-hopová kapela, ktorá tu vydáva svoje albumy. Shabazz Palces vyrážajú na európske turné, a na ňom zoberú útokom aj Bratislavu. Buďte pri tom!

Pred zahraničnými hosťami vystúpi domáci producent Ink Midget, ktorý kontroluje všetko aktuálne na scéne bass music a hip-hopu.

Ako člen kolektívu Mäss pridáva Slovensko na mapu globálneho fenoménu dekonštruovanej klubovej hudby. Ink Midget robí aktuálnu (post)klubovú hudbu, tak ako iní producenti v rôznych kútoch sveta. Táto scéna je príznakom našej doby – je virtuálna, dobre prepojená a neustále sa mení a prijíma nové vplyvy.  

V A4 zahrá Ink Midget svoj autorský DJ set, pripravený špeciálne pre túto príležitosť. Diváci môžu očakávať známe tracky v nepočutých verziách, ale aj nevydaný materiál. 

FACEBOOK EVENT

Zdroj: TS