RTVS odvysiela 5 špeciálnych programov Klubtúra on the Ground.

Road-trip Klubtúra, v ktorom divákom RTVS Michal Kaščák a Martin Valihora predstavujú hudobné kluby po celom Slovensku, sa tentoraz zastaví na trenčianskom letisku a festivale Pohoda on the Ground 2021.

Jedným z leitmotívov festivalu Pohoda on the Ground 2021 je podpora domácej klubovej scény. Práve ľudia z desiatich klubov naprieč celým Slovenskom vytvoria väčšiu časť špeciálneho programu. Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground sú kluby Hangár, Bombura, Fuga, Diera do sveta, Stromoradie, 69, Collosseum, WAX, Záhrada a Hájovňa.

Program Klubtúra on the Ground nadviaže na cyklus Klubtúra, v rámci ktorého RTVS už odvysielala 13 častí. V špeciálnych 5 častiach sa môžu diváci a fanúšikovia klubovej scény tešiť na rozhovory so zástupcami hudobných klubov, s kamerou vyspovedáme aj zástupcov profesií, ktorých nie je na festivale vidieť, ale sú nesmierne dôležití a súčasťou každej časti bude aj hudobný hosť.

Na jednotlivé časti programu Klubtúra on the Ground bude nadväzovať 50-minútový koncert. Každú časť bude nahrávať štáb RTVS priamo v dejisku festivalu, kde ju postprodukčne spracuje a pripraví do vysielania televíznej Dvojky hneď na nasledujúci deň. Prvú časť odvysiela RTVS vo štvrtok 8. júla večer o 22.30 h.

Program Klubtúry on the Ground

ŠTVRTOK, 8. júla

Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground budú vo štvrtok večer zástupcovia klubov HangárBombura. Hudobným hosťom v prvej časti Klubtúry on the Ground bude kapela Vojdi, ktorú charakterizujú členité kompozície s častými zmenami motívov a nekonvenčná rytmika.

PIATOK 9. júla

V piatok budú kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground zástupcovia klubov Diera do sveta a Fuga. Hudobnou časťou v druhej časti Klubtúry on the Ground bude projekt I am planet

slovenského hudobného skladateľa Patrika Korinka, ktorý spája súčasnú klasickú hudbu s prvkami minimalizmu a s motívmi silne inšpirovanými prírodou.

SOBOTA, 10. júla

Kurátormi dvoch klubových pódií Pohody on the Ground budú v sobotu večer zástupcovia klubov Stromoradie a 69. Hudobným hosťom bude dvojica God &  Eve, ktorú tvoria  Eva Sajanová a Richard Grimm.

NEDEĽA, 11. júla

V nedeľu večer na Dvojke budú kurátormi dvoch klubových pódií zástupcovia klubov Collosseum a T3. Ako hudobný hosť sa predstaví slovenský raper a producent Boy Wonder.

PONDELOK, 12. júla

V pondelok sa môžu diváci tešiť na zástupcov klubov Hájovňa a Záhrada a hudobného hosťa- Leto s Monikou. Ide o sólový projekt pesničkárky a skladateľky filmovej hudby Moniky Omerzu Midriakovej.

Zdroj: RTVS