Rozhovor: Seba (swe)!

Tento víkend sa na Slovensku predstaví švédsky Drum&Bass producent Seba na eventoch vo Zvolene a v Bratislave. V krátkom rozhovore ho vyspovedala Ke3n. Nech sa páči.

Ahoj, v prvom rade ti musím povedať, že sme veľmi radi (konkrétne ja asi najviac) že prídeš zahrať na našu akciu Spiral a deň potom na Drumatique session, skús nám opísať ako asi vyzerá tvoj bežný deň keď sa zobudíš?
Raňajky – Štúdio – Obed – Práca (pracujem v škole 4 hodiny denne) – Večera – Štúdio – Dobrú noc.

Máš veľa bookingov momentálne? Čo dnb scéna vo Švédsku?
Momentálne dostávam veľa ponúk, je to naozaj vzrušujúce. Scéna v Štokholme je veľmi zdravá, pár rokov dozadu sme sa celkom natrápili pri organizovaní d&b parties ale momentálne sa o to v Štokholme starajú 3 crews.

Tvoje plány na 2012?
Mojím hlavným cieľom je dokončiť album pred letom a vydať pár trackov v spolupráci s Kirsty Hawkshaw a Robertom Manosom.

Na Slovensku si už hral ak si dobre spomínam v roku 2005 v Banskej Bystrici, čo myslíš bude to teraz iné, myslíš že ľudia ťa teraz inak vnímajú tu na Slovensku?
Stále sa snažím rozvíjať môj zvuk. Je to dobré pre mojich nasledovníkov, tak odo mňa môžu očakávať vždy dačo nové a pre poslucháčov zas zvuk ktorý neznie ako niečo z dávnej minulosti. Dúfam že to budem môcť tento víkend ukázať aj na Slovensku.


Akú hudbu si zvykneš doma pustiť keď si sám?
Počúvam rôzne veci, podľa nálady. Väčšinou však Jazz, Drum&Bass málokedy. Rád si vypočujem Techno keď sa idem zabávať, tento rok by som si rád pozrel Davida Sylviana v Marci.


Ktorý track počas celej tvojej kariéry má pre teba najväčšiu hodnotu? A schválne, prečo?
Asi to bude “keep me waiting”, ešte bude asi dlho trvať pokým sa mi podarí spraviť trek s takouto atmosférou a aranžmánom.

Párty na ktorú najradšej spomínaš a kam by si sa chcel ešte určite vrátiť a zahrať si tam?
Vždy sa mi páčilo v Rusku, rád sa tam vraciam. Taktiež rád chodím na festivaly, minulý rok napríklad Sun&Bass, tento rok si to chcem určite zopakovať. Exit festival a Kazantip patria taktiež medzi moje obľúbené festivaly.

Čo spolupráca s Manosom, plánujete ešte niečo spolu do budúcna? Viem, že teraz si mu robil veci k releasu Madness / Trouble, ale predsa len to bolo po dlhšej dobe niečo, veľa ľudí ťa pozná už len na základe tracku Move on ktorý s ním máš.
Robert žije v New Yorku, takže je ťažké s ním spolupracovať. Raz za čas sa staví vo Švédsku navštíviť syna, vtedy sa vždy stretneme a produkujeme. Dúfam že sa nám tento rok podarí spraviť pár trackov.

Tak na záver nam daj ešte svoju top 5 nemusí to byť len dnb
Tracky čo rád teraz počúvam v aute:
David Sylvian – The world is everything
Freddie Hubbard – Sky dive
Carl Craig – At less
Ludovico Einaudi – Tonight
Kenny Larkin – Keys, strings, tambourines

Ďakujem teda za tvoj čas a vidíme sa tešíme sa :).

Tento víkend máte možnosť vidieť Sebu rovno na dvoch akciách na Slovenku! V piatok 27.1.2012 sa predstaví vo Zvolene v klube Hospital na evente Spiral 40 – Anniversary party a v sobotu 28.1.2012 v Bratislave v Nu:spirit club-e na evente Drumatique session. Popri Sebovi sa predstavia poprední Slovenskí a Æeskí Dji a projekty a je sa skutočne na čo tešiť.

Spiral 40

27.1.2012
Spiral 40 – Anniversary party
www.spiral.sk
www.facebook.com/events/193036137453167/

Drumatique Session

28.1.2012
Drumatique sesion
www.drumatique.eu
www.facebook.com/events/333100653369667/

Zdroj: Spiral.sk, Drumatique.eu
Publikoval: Redakcia GREGI.NET