ROYAL BLOOD vydali album How Did We Get So Dark?

Dvojica ROYAL BLOOD vydala očakávaný druhý album. V Anglicku sa albumu How Did We Get So Dark? za jediný deň predalo cez 26 tisíc kópií.

Royal Blood dnes patrí k najžiarivejším hviezdám rockovej scény. V piatok sa predstavia ako jedni z headlinerov na festivale Glastonbury a všeobecne sa očakáva, že na legendárnu Pyramid Stage budú uvedení ako čerství králi britského albumového rebríčka. Na najvyššiu priečku hitparády dosiahol už v roku 2014 ich eponymný debut. Novinka How Did We Get So Dark? sa na úvod dostala na iTunes do Top 10 v osemnástich krajinách sveta.

Album je ospevovaný oslavnými recenziami, štyrmi hviezdičkami z piatich ich velebia magazíny Q, NME alebo DIY. Nahrávka je podľa nich prepracovanejšia, ale zostáva intenzívna a zlovestná. Royal Blood fungujú iba v zložení basgitara a bicie a temný hutný zvuk dosahujú bez použitia elektronických vymožeností.

Pilotný singel Lights Out je v domovskom Anglicku stále na zozname najhranejších pesničiek. Ďalším singlom bude skladba I Only Lie When I Love You, ku ktorej kapela nedávno zverejnila videoklip.

How Did We Get So Dark? na Spotify: https://spoti.fi/2sF01Qf
How Did We Get So Dark? na Deezer: https://bit.ly/2srSwtn
How Did We Get So Dark? na Google Play: https://bit.ly/2pVzMjc
How Did We Get So Dark? na iTunes: https://apple.co/2pTmuVl

Zdroj: WM