Rómeo a Júlia dotancujú do Trenčína!

Dvaja veronskí milenci a ich družina pricestujú do Trenčína. Na hosťovanie sa sem totiž chystá medzinárodný súbor Balet Bratislava s inscenáciou Rómeo a Júlia, ktorá mala premiéru v novembri 2011. Tanečníci pod vedením Mária Radačovského vystúpia v trenčianskom Posádkovom klube (Dome armády) 21. februára 2012 o 19.00 h.

Centrum Považia bude v poradí treťou zastávkou úspešnej produkcie Baletu Bratislava Rómeo a Júlia. Po bratislavských, nitrianskych a bukureštských divákoch budú Trenčania ďalšími, ktorí budú mať možnosť prežiť rôzne druhy emócií – lásku, vášeň, nehu i smútok, ktoré na pódium prinesú tanečníci Baletu Bratislava. Doteraz videlo predstavenie vyše 3000 divákov.

3Balet

Príbeh o tragickej láske mladých veronských milencov Romea a Júlie patrí k nadčasovým témam. Tanečné spracovanie tejto Shakespearovskej drámy je veľmi obľúbené a podujali sa naň mnohí svetoví choreografi. Dôvod, prečo tomu tak je, možno hľadať okrem večne rezonujúcej témy tragickej lásky aj v nádhernej hudbe Sergeja Prokofjeva, ktorá je považovaná za jeden z najkrajších baletných opusov. Práve komunikatívnosť témy a krása hudobnej predlohy boli určujúce pri voľbe tohto titulu ako prvého celovečerného diela, ktorým sa novovzniknutý súbor Balet Bratislava predstavil verejnosti 11. novembra 2011. Hoci choreograf Mário Radačovský pri tvorbe choreografie stavil na civilnosť a jednoduché gestá bez teatrálnosti, jeho dielo je plné úprimných emócií.

Vstupenky si možno zakúpiť v Kultúrno-informačnom centre na Mierovom námestí 2 v Trenčíne. Objednávky prijímajú pracovníci centra na kontaktoch 032/6504 709 alebo 032/16 186, prípadne via e-mail kic@trencin.sk.

Viac informácií www.baletbratislava.sk.

Balet Bratislava

Zdroj: Balet Bratislava
Publikoval: Redakcia GREGI.NET