Roksound majú voný videoklip k singlu Ask Yourself!

Medzilaborecká kapela Roksound zverejnila svoj prvý videoklip k piesni Ask Yourself z EP Unknown, ktoré vyšlo v decembri 2011. Kapela si ju vybrala pre jej špeciálne hudobné spracovanie, ktoré priamo reflektuje podtext skladby a tým je veľmi zaujímavá pre vizuálne stvárnenie. Hlavné herecké úlohy dostali spevák Marcel Kundrat a zmyselnú červenovlásku predstavuje Dominika Struňáková.


A o čo vlastne ide?

Hlavný motív klipu tvorí rozpoltenosť spevákovej duše – túžba a láska na jednej strane, podvod a nevera na druhej. Sužuje ho pocit nezmyselnosti svojich činov vo vzťahu k dievčaťu, ktoré opantáva a komplikuje jeho myseľ vášňou a citom.

Roksound

O réžiu videoklipu sa postaral etnológ Milan Durňak, ktorý sa dlhodobo venuje problematike vizuálnej antropológie na Filozofickej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe, kde pôsobí ako doktorand. Videoklip Ask Yourself je jeho debutom vo sfére fiktívnej tvorby. S réžiou, kompozíciou a svojimi skúsenosťami pomáhal pri tvorbe klipu aj študent Technickej univerzity v Košiciach a zároveň člen Študentskej televízie Peter Čerevka, ktorý mal na starosti samotný strih videoklipu.

Zdroj: Mass-production
Publikoval: Redakcia GREGI.NEt