Rock for People 2016: MASSIVE ATTACK

Legendární zakladatelé a průkopníci trip hopu Massive Attack jsou headlinerem letošního ročníku RfP. Svým temným stylem vstřebávajícím prvky elektronické taneční hudby, hip hopu, dubu, ale i jazzu či soulu, položili základy pro zcela nový styl.

Massive Attack alias „3D“ a „Daddy G“ o sobě od svého pátého studiového alba Heligoland nedávali příliš vědět. Když loni na podzim po pětileté odmlce oznámili na letošek evropské turné a slíbili i čerstvý materiál, způsobili tím v hudebním světě i mezi svými četnými fanoušky pozdvižení.

Massive600x400

Na konci ledna vypustili do světa čtyřskladbové EP Ritual Spirit, na kterém se poprvé od roku 1994 objevil i bývalý parťák Tricky nebo Young Fathers. Jejich desek se celosvětově dosud prodalo přes 11 milionů kusů. Uvidíme, co s čísly udělá vydání dalšího alba plánované na závěr letošního roku. Do té doby si je budeme moci naživo vychutnat ve Festivalparku.

Rock for People 2016 – 3.-5.7.2016 – Festivalpark, Hradec Králové 

Rock for People 2016 bude především o kvalitní muzice. Připravuje se také nový design areálu, kde bude více prostoru pro nehudební aktivity (adrenalinové sporty, moderní technologie, gastronomie, móda nebo street art).

VYSTUPUJÍCÍ INTERPRETI: 

The Offspring – Massive Attack – Bullet for My Valentine – Enter Shikari – Five Finger Death Punch – The 1975 – CHVRCHES – Anti-Flag – The Qemists – Royal Republic – Saul Williams – Skillet – Turbowolf – BAZZOOKAS – Our Last Night – Ho99o9 – It’s Everyone Else – Black Peaks – RavenEye – Arcane Roots – Tired Lion – Dead! – Tři Sestry – Horkýže Slíže – Richard Muller – Lake Malawi – Jelen – Cocotte – Minute – Light & Love – Thom Artway – We on the Moon – Donnie Darko – The Paranoid – Ghost of You – Monkey Business …

víc na https://www.rockforpeople.cz

rock_of_people_2016_plagat

Zdroj: RfP