Robo Opatovský má novinku „Modlím sa hudbou“. Vzdáva ňou hold ľuďom v prvej línii.

V čase pandémie sa mnohí neplánovane stíšili a výrazne utlmili kolotoč povinností.  Robo Opatovský však už dávno vie, že z času na čas je dobré meditovať, uvedomiť si, čo všetko nám osud doprial a poďakovať za to. Jeho novinka „Modlím sa hudbou“ prichádza v týchto ťažkých časoch, aby to pripomenula. Má aj krásny lyric videoklip, ktorý sa natáčal v skalickom mestskom kine. Vypočujte si Robovu novinku „Modlím sa hudbou“!

Robo Opatovský je známy svojim zdravým spôsobom života aj bezbrehou láskou k rodine. Miluje tiež hudbu a toto všetko ešte intenzívnejšie prežíva v súčasných náročných časoch. 

Modlím sa každý deň. Je to skôr poďakovanie za zdravie, rodinu, inšpiráciu. Často meditujem, snažím sa stíšiť a hľadať odpovede na rôzne otázky. Hudba je pre mňa dar od Boha. Je to liek, ktorý lieči dušu. Aj v tomto období počúvam hudbu, tvorím nové pesničky a aj keď sa to nezdá, i toto obdobie je pre mňa veľmi inšpiratívne,“ vraví Robo Opatovský.

  Toto všetko vyjadruje aj jeho novinka „Modlím sa hudbou“. Vznikla už dávnejšie, ešte v časoch, keď o koronakríze nik nechyroval. Otextoval ju Martin Chudík.

„Je to úžasné ako hudba spája národy. Myslím si, že celý svet v tejto dobe vníma liečivú silu hudby. Pesničkou som chcel vzdať hold mojej láske – hudbe, ktorá ma sprevádza celý život, lieči ma a nabíja energiou. Dnes ju venujem ľudom v prvej línii, bojovníkom s koronou, lekárom, záchranárom, sestričkám a všetkým obetavým ľudom, ktorí si zaslúžia našu úctu a rešpekt,“ dodáva Robo Opatovský. 

Skladba má aj videoklip, ktorý sa nakrúcal nedávno – už počas mimoriadnych opatrení. Jeho autormi sú Samuel Hindy a Filip Cemper.

„Materiál na klip sme nakrúcali v skalickom mestskom kine. V podstate som so štábom ani neprišiel do priameho kontaktu, nakoľko režisér – kameraman Samuel Hindy predpripravil záber bezo mňa a keď som spieval synchrón, kameru obsluhoval na diaľku. Takže sme dodržali aj všetky vládne nariadenia. O grafický dizajn lyric videa sa postaral Filip Cemper. Aj s producentom Matejom Turcerom som si veľmi sadol, hudobne i ľudsky. Myslím si, že mám úžasný tím, s ktorým sa snažím moju hudbu posunúť ďalej,“ uzatvára Robo Opatovský.

Videoprodukcia: Masahi Films
Réžia : Samuel Hindy
Kamera & strih: Samuel Hindy
Asistent kamery: Martin Hindy
Technika rental: Masahi Films

Modlím sa hudbou
Text: Martin Chudík
Hudba: Robo Opatovský
Producent: Matej Turcer
Nahrávacie štúdio: Pulp studio
Mix: Matej Turcer
Master: Marek Šurin
ISRC: SK-A01-20-00037
2020 Oyster Agency / Universal music s.r.o

Nástroje:
Roman Mečiar – akustická gitara
Matej Turcer – akustická gitara, elektrická gitara, bicie, basgitara, synthesizer,

https://roboopatovsky.lnk.to/ModlimSaHudbou

Zdroj: TS