Richie Hawtin predstavuje: Jon Gaiser!

26. augusta privezie svoje M-nus impérium do Bratislavy ambasádor minimal-techna, DJ Richie Hawtin. Spolu s ním na akcii Booomerang presents M-nus odohrá svoj live act aj Jon Gaiser.

Obaja toho majú veľa spoločného. Tak ako Hawtin aj Gaiser je z Michiganu a do Detroitu vyrážali za zábavou. Techno mu teda bolo súdené. Podobne ako Richie vyrastal na parties Juana Atkinsa, Kevina Saundersona či Derricka Maya, aj Jon Gaiser absolvoval svoju párty premiéru v 14-tich. Davu pod pódiom práve “diktoval” DJ Richie Hawtin.

Dovtedy punkový bubeník bol technom očarený. Nekompromisný rytmus, industriálna mystika a netušené možnosti zvuku vtedy tak mladého žánru podnietili jeho fantáziu a mladý Jon vedel, že bicie už potrebovať nebude. Za peniaze z predaja nakúpil synthezátory, samplery a efektové jednotky.

Jon Gaiser hrá svoje sety zásadne live. Vždy to tak robil. Vie čo chce a vie ako to dosiahnuť. Zvukom je posadnutý, ovláda jeho tvorbu a pomocou neho ovláda davy. Live hranie mu poskytuje absolútnu slobodu tvorby na každej akcii a on ju vie zužitkovať naplno.

Môže hrať presne tak ako sa to ľuďom páči. Gaiserove minimal techno je postavené na jeho zvukovom perfekcionizme a neodolateľnej tanečnej rytmike s dramatickou nadstavbou, zmenami atmosféry a rafinovanými melódiami, ktoré mu dodávajú špecifický výraz.

Ale ako sa hovorí: lepšie raz počuť ako stokrát čítať. Urobiť si obraz o produkcii jedného z kmeňových členov značky M-nus si môžete na návrate legendárnej party deväťdesiatych rokov BOOOMERANG presents M-nus, na ktorej Gaiser odohrá svoj live set spolu s dídžejskou legendou Richiem Hawtinom.

Predpredaj vstupeniek je dostupný online prostredníctvom www.tixy.sk. Prvých 100 vstupeniek za 20 eur je už vypredaných, momentálna cena predpredaja je 25 eur. Kapacita klubu je limitovaná.


BOOOMERANG PRESENTS M_NUS
26. 8. 2011, piatok
LOFT! Bratislava, Továrenská 14
RICHIE HAWTIN
GAISER Live
BAREM (After the Storm Album Tour)
Support: Biji & Denia (s.m.i.i.l.e.)

Prvých 100 ks lístkov za 20 eur, následne bude cena 25 eur.
Limitovaná kapacita klubu.
Začiatok: 20.00 hod.
Predpredaj lístkov exkluzívne prostrednícvtom TIXY na www.tixy.sk.

Zdroj: Booomerang
Publikoval: Redakcia GREGI.NET