Richard Stanke prepožičal svoj hlas delfínovi v nových detských pesničkách Mira Jaroša.

V týchto dňoch odštartoval pol roka pripravovaný projekt Proxíkova euroakadémia, ktorého cieľom je hravou a zaujímavou formou naučiť deti, prečo si majú peniažky vážiť a šetriť, ako aj to, že následne treba dobre porozmýšľať, na čo ich použijú. Ich hlavným predstaviteľom je kamarátsky delfín Proxík, ktorému originálny hlas prepožičal výborný slovenský herec Richard Stanke.

V role Proxíka sa snaží deti motivovať, aby peniažky míňali na správne a dobré veci. O hudbu a text pesničiek sa nepostaral nikto iný ako autor mnohých detských hitov Miro Jaroš a producentsky sa pod ne podpísal Randy Gnepa. V prvej fáze projektu budú postupne predstavené vzdelávacie pesničky pre deti s animovanými videoklipmi. Pilotnou z nich je pesnička pod názvom Proxík a cestovanie.

PE 2 FOTO Zuzana Gavulova

„Cez pesničky sa deti dokážu veľa naučiť. Mám pocit, že to funguje dokonale. Už sme sa naučili umývať si zúbky, vedieť poďakovať či správať sa na ceste. V najnovšom projekte sa pozrieme na to, prečo si peniažky vážiť a míňať ich na správne veci. Okrem toho dal tento projekt možnosť prejaviť sa aj nádejným detským spevákom, s ktorými bola v štúdiu zábava,“ povedal Miro.

A Richard dodáva: „Projekty pre deti robím rád. Keďže máme 8-ročného Vojtu, uvedomujem si, aké je dôležité už od mala ich viesť k tomu, aby si veci vážili a poznali ich hodnotu. A keďže rozprávky som, a to nielen pred spaním, Vojtovi vždy čítal a stále aj čítam, veľmi rád som rolu delfína Proxíka prijal. Myslím si totiž, že aj toto je forma, ako deti naučiť šetriť si a vážiť si peniaze a pripraviť ich tak do života aj po tejto stránke“.

Pesničky nebudú deti vzdelávať len v oblasti financií. Koncepcia pesničiek je postavená tak, že okrem hlavného odkazu, že si peniažky treba vážiť a šetriť, pojednáva aj o téme, na čo ich budú môcť použiť. Delfín Proxík sa snaží deti motivovať, aby peniažky míňali na správne a dobré veci. Pri aktuálnej pesničke Proxík a cestovanie deti spoznajú zvieratká, ktoré žijú, resp. sú typické pre daný kontinent či časť sveta. Pri ďalšej pesničke Proxík a hudobné nástoje sa zase naučia, do akých skupín delíme hudobné nástroje, ako aj to, ktorý hudobný nástroj do akej skupiny nástrojov patrí. A tu zďaleka nebude koniec, pesničiek a videoklipov bude ešte omnoho viac.

PRODUCENT Iveta Haulíková/everyvent
HUDBA A TEXT Miro Jaroš
HUDOBNÝ PRODUCENT Randy Gnepa
PROXÍK (spev) Richard Stanke
ILUSTRÁCIE A GRAFICKÝ DIZAJN Karol Bližnák, Peter Bližnák/Design friendly
ANIMÁCIA Noise Artillery

https://www.facebook.com/proxikovaeuroakademia
Viac informácií o projekte nájdete na www.proxik.sk

Zdroj: Iveta Haulikova
Foto: Zuzana Gavulová, PROXENTA