Red Bull Winch Sessions vo svetovej formácii v slovenských a českých vodách.

Slovenská wakeskaterka Zuzana Vráblová spolu so svojimi wakeskate priateľmi z USA a Veľkej Británie počas dvoch týždňov intenzívne hľadá top CZ/SK spoty na winchovanie. Kto všetko sa Sessions účastní a ako sa im v hľadaní spotov zatiaľ darí? Čítaj ďalej.

Red Bull Winch Sessions je koncept, ktorý sme mohli vidieť už aj v USA alebo v Rakúsku a znamená jedno: pohodové stretnutie sa s kamošmi, či už s wake-skatermi alebo wake-boardistami, a spoločné jazdenie na rôznych vodných hladinách. Jazdci si prekážky tvoria pomocou všelijakých materiálov, pohonnú silu im robí winch, ktorý slúži namiesto klasického skútra, lode či vleku. Ide o vytváranie si fajn podmienok na jazdenie, kdekoľvek sa s partou za skúšaním vody vyberieš.

JKP_7898_V2[3]

Slovenskou líderkou takýchto Sessions je Zuzana Vráblová, ktorá sa jazdeniu na vode venuje už od svojich 8 rokov. Začínala na vodných lyžiach, pokračovala wakeboardingom a zakotvila pri wakeskatingu. Akoby skateboardingu, ale na vode. Dnes je majsterkou sveta v tomto mladom športe a na konte má množstvo ďalších titulov. Prednedávnom sa vrátila z mekky wakeskatingu, z Floridy v USA, no a neprišla sama. Zuzana tu žila vyše roka, a tak sa skamarátila s miestnou partou jazdcov. Pravidelne brázdila vody so svetovým wakeskaterom Andrewom Pasturom a jeho buddiem Benom Horanom, pridával sa k nim aj UK kamoš Ollie Moor. A tak sa táto skupinka top športovcov dohodla, že preskúma aj slovenské a české hladiny. Aktuálne chodí v karavanoch z miesta na miesto a hľadá tie naj spoty na winchovanie u nás doma aj v susednom Česku.

JKP_5647_V1[3]

Kto konkrétne tvorí partu okolo Red Bull Winch Sessions? Okrem Zuzky sú to už spomínaní Andrew Pastura (USA), Ben Horan (USA) a Ollie Moor (UK). Predstavíme ti ich pekne po jednom. Andrew je jeden z naj wakeskate jazdcov, dvojnásobný víťaz najprestížnejšej súťaže The Wakeskate Tour. Pochádza zo Cincinetti v Ohiou, kde trávi väčšinu času so svojou mnohopočetnou rodinkou a kde tiež trénuje. K jeho naj wakeskate videjkám patrí napríklad aj jazda s Brianom Grubbom na Erie Canale. Ben Horan, 27-ročný Američan, má miesto na winchovanie vo svojej vlastnej záhrade za domom. Tak, ako Ben definuje skateboarding na suchu, tak definuje aj wakeskating na vode. Pre Bena je akýkoľvek spot miestom na jazdenie a v komunite wakeskaterov je považovaný nielen za pioniera tohto športu, ale aj za inovátora. Posledný z trojice je Ollie Moore. Aj napriek tomu, že Ollie pochádza z UK, väčšinu času trávi so svojimi fellas v USA. Má len 22, ale je jeden z jazdcov, ktorý momentálne produkuje najviac jazdeckého obsahu. No a  obľubuje typické anglické raňajky, vždy a všade.

JKP_5944_V1[2][1]

Ak sa pýtaš, kde túto fajn partičku momentálne nájdeš, tak to ti neprezradíme. Ich jazda po Česku a Slovensku je totiž v plnom prúde a mení sa trebárs aj s výškou hladín riek alebo vodných nádrží. Skúšajú každé miesto, naťahujú winch a jazdia, kde sa len dá. Ich denné adventures, no a nie len tie jazdecké, môžeš sledovať na live blogu tu: www.redbull.sk/winch

JKP_6133_V1[3]

Tešiť sa môžeš na report po skončení Red Bull Winch Sessions s úžasnými fotkami už budúci týždeň a následne prekvapko koncom Augusta. Sleduj www.redbull.sk.

Všetky info o Red Bull Winch Session nájdeš na: https://win.gs/1EiZH5r 

Zdroj: Red Bull