Red Bull Paper Wings: TO NAOZAJ DNES UŽ MÔŽE BYŤ KTOKOĽVEK PILOTOM?

Môže! Na Slovensko opäť, po siedmich rokoch, prichádza Red Bull Paper Wings. Celosvetová súťaž v lietaní s papierovými lietadielkami. Banská Bystrica, Žilina a Bratislava sú tri slovenské mestá, v ktorých sa ktokoľvek môže zúčastniť kvalifikačného kola týchto Majstrovstiev sveta v hádzaní papierových lietadielok.

Sebastian Marko - Red Bull Content Pool
Sebastian Marko – Red Bull Content Pool

Tí najlepší poputujú najskôr na československé finále, odkiaľ majú šancu sa prebojovať až na celosvetový šampionát v rakúskom Hangári 7 v Salzburgu.

Súťaží sa v dvoch hlavných kategóriách: na dĺžku/do diaľky (vzdialenosť) a na čas (čas vo vzduchu). Do kategórie ‚vzdušné akrobacie‘, kde ide najmä o kreativitu, sa dá zapojiť online prostredníctvom Instagramu.

Podrobné informácie, video teaser a pravidlá sú dostupné v článku o Red Bull Paper Wings 2019. A tiež na oficiálnej webovej stránke podujatia: www.redbullpaperwings.com

Jednotlivé zastávky a kolá Red Bull Paper Wings 2019:
9.4.2019 – Banská Bystrica – Športová hala UMB 15.4.2019 – Žilina – Rektorát UNIZA
16.4.2019 – Bratislava – FIIT STU
30.4.2019 – československé finále v zatiaľ utajenej lokalite 18.5.2019 – celosvetové finále v Hangar-7, Salzburg

Ako si poskladať najrýchlejšie, najkrajšie či najzložitejšie lietadlo?

V mobilnej aplikácii Paper Wings nájdeš mnohé návody na skladanie, určite nájdeš aj také lietadlá, aké si ešte poskladané ani nevidel. Appka je zadarmo – link na stiahnutie je tu.

Peter Brichta - Red Bull Content Pool
Peter Brichta – Red Bull Content Pool

Čo je to Red Bull Paper Wings?

Red Bull Paper Wings je najväčšia a najznámejšia celosvetová súťaž v skladaní a hádzaní papierových lietadielok. Jediné, čo k zapojeniu treba, je čistý hárok papiera. Ktokoľvek papier môže zložiť akokoľvek, no ak lietadielko doletí najďalej, alebo vydrží vo vzduchu najdlhšie, tak máme globálneho pilota, ktorý zažije svoju leteckú slávu v rakúskom Hangar-7 v Salzburgu.

V roku 2019 sa odohráva už 5. ročník týchto lietadielkových majstrovstiev, do ktorých sa zapája viac ako 60 krajín sveta a vyšle svojich zástupcov na svetové finále do Salzburgu.

Sebastian Marko - Red Bull Content Pool
Sebastian Marko – Red Bull Content Pool

Viac info o súťaži na redbull.sk/paperwings a redbullpaperwings.com.
#REDBULLPAPERWINGS #VAMDAVAKRIDLA @REDBULLSK

Zdroj: Red Bull