Red Bull Music Academy night & info-session: 11. februáta v Nu Spirit clube!

V rámci začiatku aplikačnej fázy podávania prihlášok na jeden z najprestížnejších hudobných workshopov na svete Red Bull Music Academy sme si pre Vás dovolili usporiadať hudobno-spoznávací večierok s medzinárodnou účasťou. Ak sa zaoberáte hudbou do håbky a jej štruktúru skúmate v domácich labákoch ako Djs, inštrumentalisti, alebo producenti, tak potom je tento večierok práve o Vás. Dňa 11.2.2012 sa v priestoroch bratislavského Nu Spirit Clubu budeme od pol ôsmej večer na červenom gauči rozprávať o príbehu ľuďí, ktorí sa na Red Bull Music Academy zúčastnili či už ako ‘lektori‘, alebo ‘participanti‘.

O čom vlastne Red Bull Music Academy je a ako ovplyvnila ich životnú dráhu nám prezradia pán Zed Bias z UK i pán Clonious zo susedného Rakúska. O váhe ich slov Vás následne presvedčia spoza DJ desku Vášho obľúbeného klubu tanečnou veselicou do skorých ranných hodín spoločne s lokálnymi heroes: Stratasoulom a Juniorom.

RBMA

Osoby a obsadenie:

Zed Bias aka Maddslinky (UK) – Zed Bias, vlastným menom Dave Jones. DJ-svetobežník, CEO vydavateľstva Aquatic Lab a pravá (alebo ľavá?) hemisféra projektu Phuturistix. O tom, že je producentským pionierom svedčí i fakt, že bol za singel Neighbourhood (XL recordings, 2001) nominavaný ako Best Garage Act na Mobo awards. Uško k dielu prikladal menám ako: Whitney Houston, Destiny’s Child, Kosheen, The Streets, Amy Winehouse, Miss Dynamite, Pharoahe Munch a bla, bla, blaa, bla…Make a change je titul jeho posledného albumu, ktorým úplne zabil! Nájdete na ňom “duety“ s: Jennou G, Skreamom, alebo Mr. Scruffom. Zed’s not dead baby! Zed’s not dead!

RMBA

The Clonious (AUT) – Paul Mohavedi sa upísal vydavateľstvu Ubiquity records zo San Francisca roku páne 2009 i o rok neskôr už žal slová a riadky uznania po celom hudobnom svete. Na EP Full Nelson, ktorú vypimpoval spoločne so svojim labelkolegom Cidom Rimom. Remixoval Alice Russell, Doriana Concepta a jeho tracky vyšli na kompilačkách rádia FM4.

O RED BULL MUSIC ACADEMY

Red Bull Music Academy je vysnivaný workshop pre muzikantov, producentov, milovníkov vinylov, hudobných dizajnérov, orchestrálnych skladateľov, digitálnych beatmakerov, spevákov, či MCs bez obmedzenia žánrov a profesionality. Už od roku 1998 sa každý rok hudobnej akadémie účastní 60 starostlivo-vybraných, talentovaných a nádejných hudobníkov, djov, producentov, mc´s, či spevákov, ktorí majú jedinečnú šancu hudobne konverzovať medzi žánrami, získavať nové skúsenosti a vedomosti a celkovo sa podieľať na vytváraní smeru súčasnej hudby. Prednášky svetových legiend, (spolu)práce v štúdiách pod vedením skúsených majstrov, nezabudnutelných nočních jamov a živých vystúpení v kluboch s tou najlepšou atmosférou, to je Red Bull Music Academy.

Prvým slovenským účasníkom bol ešte v roku 1999 známy raper Vec. Do poslednej Red Bull Music Academy v roku 2011, ktorá sa konala v španielskom Madride bola vybraná Češka Petra Hermanová z elektro-folkovej kapely Fiordmoss.

Predchádzajúce Akadémie sa odohrávali vo svetových metropolách, ktorým je hudba čokoľvek iné možné, len nie vzdialená. Mestá ako Dublin, Berlín, Londýn, New York, Kapské mesto, Rím, Seattle, Melbourne, Sao Paulo, Toront, Barcelona, či Madrid hostili v minulosti hudobných nadšencov z celého sveta.


FAKTY:
• všetky náklady ako doprava, ubytovanie, strava či prednášky majú účastníci zaistené zdarma
• rozhodne si netreba hovoriť „teraz na to ešte nemám, prihlásím sa za rok“
• pokiaľ nebudeš vybraný, môžeš sa kludne prihlásiť na ďalšie ročníky
• nie je treba mať žiadne konkrétne znalosti či schopnosti
• nie je treba mať za sebou profesionálnu kariéru a hotové nahrávky z masteringového štúdia
• stačí zaujímavá vízia, uprímný otvorený prístup, rozpracovaná domáca tvorba
• prihlás sa najneskôr do 2. apríla 2012
• prihláška je naschvál obsiahla, aby mali šancu začínajúcí aj skúsení „mazáci“, aby sa stretla čo najsynergiskejšia skupina

Workshop 1: 30. september – 12. október 2012
Workshop 2: 21. október – 2. november 2012

Prihlasovanie na tohtoročnú Red Bull Music Academy je možné od 2. februára do 2. apríla 2012.

www.redbull.sk/musicacademy
www.redbullmusicacademy.com

RMBA party

Zdroj: RBMA
Publikoval: Redakcia GREGI.NET