Radůza sa vracia na koncertné pódiá.

Po kratšej odmlke sa pesničkárka Radůza 18. septembra vrátila na koncertné pódiá. Dnes,  22. septembra zároveň vydáva svoj prvý vianočný album, ktorý pomenovala Studna v poušti. CD prináša originálne piesne, nadväzujúce na tradíciu českých, ale aj svetových kolied a adventných piesní. Ťažiskovou témou láskyplných skladieb na albume sú nielen Vianoce, ale aj dôležitosť vzájomného porozumenia a lásky.

“Po protivojnovom CD Marathon som si chcela urobiť radosť a napísala som platňu o veciach, ktoré ma tešia. Nakoniec sme to celé nahrali so sláčikmi a zborom, lebo to chcelo niečo onačejšieho, keďže z toho napokon “vyliezol” vianočný album. Pesničky, ktoré som napísala, nie sú len o Vianociach, ale aj o vzťahoch medzi rodičmi a deťmi, medzi partnermi a tak všeobecne medzi ľuďmi navzájom. A keďže smútku sa na nás sype zo všetkých strán viac než dosť, písala som len o tom  peknom, pretože verím, že aj ak je najhoršie, raz sa karta musí obrátiť,“ uviedla k svojej novinke Radůza a ešte dodala: “Popri piesňach, zamýšľajúcich sa nad hlbším zmyslom Vianoc, nechýbajú ani pesničky veselé a žartovné, týkajúce sa napríklad spomienok na to, ako išiel strýko, kupovať stromček s pílkou do lesa.“

Obvyklé nástrojové obsadenie (gitara, klavír, akordeón, bicie) rozšírila Radůza o sláčikový orchester, hoboj, vokálový detský a zmiešaný zbor a cimbál. Aranžmány zverila Jane Vöröšovej (s Radůzou spolupracovala už na soundtracku k filmu Tenkrát v ráji) a skvelému hráčovi na strunové nástroje Josefovi Štěpánkovi, ktorí pesničkám ušili veľmi elegantný kabát. ,,Poslucháči si nový album môžu vypočuť už počas dní, kedy sú ozdoby ešte uložené v krabiciach a čakajú, až znovu zažiaria na vianočných stromčekoch“, mieni Radůza.

Studnu v poušti vydáva vo svojom vlastnom vydavateľstve Radůza Records a do exkluzívnej distribúcie zverila album Supraphonu. V piatok 22. septembra 2017 vychádza na CD, ale aj v digitálnych formátoch mp3 a FLAC. Krst CD je naplánovaný na 15. november do priestoru Supraphon Musicpoint na Jungmannovom námestí 17 v Prahe 1. Pri tejto príležitosti sa tu uskutoční aj špeciálny In-Store koncert.

Po polročnej prestávke sa Radůza vracia i k živému hraniu. Na jej koncerty s kapelou sa môžu tešiť  priaznivci v Prahe, kde do konca roka vystúpi ešte trikrát – v divadlách Bez Zábradlí, Gong a v Mestskej knižnici. Na jeseň zahrá tiež napríklad v Ostrave, Českých Budejoviciach, Brne, Olomouci a v Plzni. Pred Vianocami ešte poteší svojich poslucháčov v Českom Krumlove, Třeboni či v Kladne.

Ukážky z albumu na Supraphonline: www.supraphonline.cz/album/333281-studna-v-pousti

RADŮZA + KAPELA/ Jeseň 2017
18.09. Praha, divadlo Dobeška
20.09. Strakonice
23.09. Přibyslav
03.10. Kralupy nad Vltavou
09.10. Praha, Divadlo Bez zábradlí
11.10. Sosnová u České Lípy
16.10. Ostrava
17.10. Frýdek-Místek
18.10. Nový Jičín
31.10. Jablonec nad Nisou
02.11. České Budějovice
06.11. Brno
07.11. Břeclav
08.11. Olomouc
14.11. Praha – divadlo Gong
15.11. Praha – predajňa Supraphon Musicpoint – KRST CD (od 17:00 In-Store koncert)
20.11. Plzeň
28.11. Sedlčany
12.12. Český Krumlov
13.12. Třeboň
14.12. Praha, Městská knihovna
19.12. Kladno

ZDROJ : SUPRAPHON / SOUL FOR SHOW 2017