Radůza odohrá online koncert zo svojej pracovne.

Obľúbená česká pesničkárka Radůza dlho odolávala online koncertom, ktoré sú aktuálne kvôli pandémii naďalej jedinou možnosťou, ako môže zostať so svojimi priaznivcami v kontakte. Napokon sa, však rozhodla odohrať im vo februári prvú online šou, a to rovno zo svojej pracovne.  

„Počas prvej vlny sa mi do online koncertovania nechcelo. Myslela som si, že pre divákov nebude príliš zaujímavé pozerať sa na mňa ako ,v televízii‘, a že si radšej počkajú na živé vystúpenia. Lenže možnosť, že ma uvidia naživo, je stále veľmi vzdialená a ja cítim, že ľudia sú čím ďalej tým viac skľúčení, tak som si povedala, že je načase ich trochu potešiť,“ uviedla Radůza.

Pripravovaný online koncert s názvom Koncert z pracovny je naplánovaný na utorok 16. februára od 20:00. Odohrá sa v réžii Petra Horkého na špeciálne na tento účel pripravenom webe, kde sa už teraz odrátavajú hodiny do začiatku: www.koncertzpracovny.cz

V rámci koncertu zaznejú pesničky staršie i najstaršie, ale aj tie z aktuálneho albumu Kupředu plout. Diváci, ktorí sa na web v utorok 16. februára pripoja, budú mať možnosť vypočuť si tiež skladby úplne nové, ktoré zaznejú v premiére. Bohužiaľ kvôli ozvučeniu budeme hrať bez bicích, to znamená bez bubeníka Miloša Dvořáčka – ako duo s gitaristom Josefom Štěpánkom. Akustické podmienky mojej pracovne by, bohužiaľ veľmi skomplikovali ozvučenie bicích,“ hovorí Radůza na margo hudobného zázemia špeciálneho koncertu a ešte upresňuje: Zahrám na akordeón, klavír, banjo a ukulele. A Pepa na rôzne gitary.

Počas Koncertu z pracovny budú mať diváci príležitosť objednať si na Supraphonline.cz Radůzou podpísaný album Kupředu plout, ktorý nahrala so Symfonickým orchestrom českého rozhlasu. „Je pre mňa obrovská pocta, že som vôbec dostala možnosť napísať celovečerný program pre také renomované teleso. A som šťastná, že záznam z koncertu vyšiel na jeseň i na CD. Keď som si ho vypočula, bola som dojatá,“ dodáva pesničkárka na adresu albumu a zároveň prezrádza svoju víziu novinky, ktorú by chcela vydať tento rok: „Najradšej by som nový album vydala už včera, ale vzhľadom na situáciu okolo korona vírusu to, bohužiaľ nie je možné. Tak som si povedala, že počkám do jesene a uvidím. Pripravovaný album bude zvukovo určite omnoho intímnejšie ladený, pôvodne som ho chcela nahrať sama ako záznam z koncertu, ale pretože mi v tom vírus zabránil, bude to štúdiovka, ale predstava zvukového minimalizmu zostáva.“

Radůzin streamovaný Koncert z pracovny vzniká z iniciatívy cestovateľa a filmára Petra Horkého. „Som mu za to veľmi vďačná, i všetkým kameramanom, zvukárom a programátorom. Bez nich by sa koncert neuskutočnil, ide o nezištnú spoluprácu všetkých zúčastnených,“ uzatvára Radůza pozvánku na svoj prvý online koncert.

Zdroj: TS