Radio Head Awards 2011: Tohtoročnou novinkou sú žánrové ceny!

Najväčšou novinkou tohtoročných Radio_Head Awards sú štyri žánrové ceny, ktoré budú udelené v kategóriách Elektronická hudba, Hard & Heavy, Hip-Hop / Rap / R’n’B a World Music / Folk.

Pre tento krok sme sa rozhodli, lebo chceme takouto formou podporiť aj žánre, ktoré sú síce obľubené, no nemajú v médiách až taký veľký priestor. V Rádiu_FM sa ale venujeme v našich večerných špeciáloch a preto v prvom kole hlasovania v žánrových cenách dostali priestor práve moderátori týchto špeciálov a ako koordinátori za každý žáner vybrali porotu, teda ľudí o ktorých vedia, že sa tej ktorej hudbe rozumejú a dostatočne venujú.

Táto porota bude nominovať v hlasovaní v prvom kole. To spúšťame 9.1. – každý z porotcov navrhne tri lubovoľné releasy zoradené na miestach 1.-3. (album na prvom mieste má tri body, na treťom jeden bod).

Ceny sa budú udelovať najlepšiemu releasu, či už albumu, EP alebo maxi-singlu. Dôležité je, aby vyšiel v kalendárnom roku 2011 a bol vytvorený aspoň na 51 percent slovenským interpretom.

V druhom kole hlasovania budú už môcť za porotami nominované releasy hlasovať poslucháči rovanko ako je to pri hlavných kategóriách.

Tešíme sa a spoločne so zástupcami daných žánrov dúfame, že aj tieto ceny si nájdu u Vás odozvu.

Zdroj: Radio_FM
Publikoval: Redakcia GREGI.NET