Původně jihočeská čtveřice Fotbal se vrací s novým materiálem, téměř čtyři roky po debutu Moon Landing Revival.

Druhé album Why Is This Happening To You? je znovu zavádí do jejich oblíbeného žánru shoegaze, tentokrát ale doplněného o no wave vsuvky, syntezátory a také čistější vokály i uhlazenější kytarové linky. O nový zvuk se postaral rakouský muzikant a producent žijící v Brně Nichi Mlebom. Samotné nahrávání se odehrávalo střídavě v Českých Budějovicích a v Brně během zimy roku 2021 a jara 2022. Master si vzal na starost Wolfgang Möstl.

Ve Fotbale se potkali Dojč a Markéta Košařová, členové skupiny Kidney Trauma, s Vencákem ze Sýček a multiinstrumentalistou Jakubem Šimanským, který je známý hlavně z kytarové dvojice s Tomášem Niesnerem. Ve Fotbal nicméně Šimanský hraje na bicí.

Why Is This Happening To You? vychází na Korobushka Records. Kromě digitální verze bude deska dostupná i na dvanáctipalcovém vinylu, v dubnu přibude ještě kazeta. Cover umělecky zpracovala Sára Šímová. Z alba jsou k slyšení zatím skladby Double a Garden, každá s vlastním videoklipem.

Po vydání desky bude kapela se staronovým materiálem koncertovat. První křest desky proběhne v ostravském Klubu Brno 30. března, kde Fotbal vystoupí společně s kapelou Orient, druhý pak 1.4. v Českých Budějovicích na Světadílně za společnosti rakouských kapel Land of OOO a My Friend Peter. Tým pak bude možno během jara zastihnout ještě 29.3. v Brně v klubu Alterna, 31.3 v Kroměříži, 21.4. v Praze v Underdogs’ a 22.4. v Plzni v klubu Bikeheart.

Klip DOUBLE: https://www.youtube.com/watch?v=_33XqMDFr-M
Klip GARDEN: https://www.youtube.com/watch?v=DgYQlzmp1so

BANDCAMP: https://fotbal668.bandcamp.com/
FACEBOOK: https://www.facebook.com/fotbal668
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/fotbal_band/

KONCERTY:
29.3. BRNO @ Alterna
30.3. OSTRAVA @ Klub Brno
31.3. KROMĚŘÍŽ – @ Das Liga
1.4. ČESKÉ BUDĚJOVICE – Světadílna
21.4. PRAHA @ Underdogs’
22.4. PLZEŇ @ Bikeheart

Kapela: Fotbal
Název alba: Why Is This Happening To You?
Label: Korobushka records
Číslo releasu: KRB071
Stopáž: 37 minut
Rok: 2023

Zdroj: TS