Puerto vydáva videoklip “Baller” natočený priamo z ulíc španielskej Valencie

Skladba “Baller” je jednou z deviatich pesničiek z Puertovho najnovšieho EP Expanzia. Je to zároveň jediná reggaetonová skladba z projektu, ktorá nadväzuje na spevákovu predošlú latino tvorbu. Zároveň ňou Puerto otvára novú kapitolu svojej tvorby a dáva tak fanúšikom ochutnávku toho, čo tento rok ešte príde.

“Spomedzi všetkých skladieb z EP sme “Baller” vybrali s režisérom Michalom “Romeom” Dvořákom ako najvhodnejšiu na natočenie videoklipu nakoľko je fresh, zábavná, živá, jednoduchá a dokonalá na príchod jari,”hovorí Puerto. Romeo natáčal aj predošlí klip Milky Way od Puerta a Majka Spirita.

Ako destináciu na natočenie si režisér Romeo vybral Valenciu, prístavné mesto v Španielsku, známe aj pre svoju modernú architektúru. Vďaka profesionálnemu prístupu celého tímu sa Puertovi natáčalo komfortne aj napriek cudziemu prostrediu a miestnym okoloidúcim divákom na ulici. “Natáčanie bola doslova punk, kedže nič nebolo dopredu pripravené. Na realizáciu videa sme mali necelé dva dni takže išlo čisto o pracovnú záležitosť. Popri natáčaní sme však mali možnosť vidieť umeleckú scénu Ciudad de las Artes y las Ciencias od architekta Santiaga Calatrava,” približuje Puerto.

Spevák a raper ďalej hovorí: “Do klipu ma obliekal známy slovenský návrhár Lombardi. Najvtipnejší a najlepší moment pre mňa osobne bolo, keď nás Romeo ráno prebudil so slovami ako musíme stihnúť ranné slnko a zohnať psa od niekoho z ulice. Už hodinu nato som uprostred palmovej aleje stál s kávou v v jednej ruke a s vodítkom so psom v druhej. Všetko sa dialo rýchlo, doslova sa realita skladala podla našich predstáv. Dokonale zapadla moja veta zo skladby “celú realitu pretváram” a do toho som rapoval na ulici v druhej slohe “robíme si latte macchiato, pričom som sa dozvedel, že pes na vodítku sa volá Latte.”

Puerto – Baller
ISRC:    SK-A01-22-00005
Music by Beatdemons
Lyrics by Frantisek Chury
Rap Vocals: Puerto
Mastering Engineer: Tomáš „Sushiboy“ Drobňák
Produced by Beatdemons
Mixed by Tomáš „Sushiboy“ Drobňák

Music video Director, Producer: Michal Romeo Dvořák
DOP: Minco Szalay
(P) 2022 Universal Music s.r.o.
Music video Director, Producer: Michal Romeo Dvořák
DOP: Minco Szalay
2022 Universal Music

puerto.lnk.to/Expanzia
https://www.instagram.com/puerto_official/

Zdroj: TS